گروه صنایع معدنی فولاد
 
جریمه بیش از ۱۶۲ میلیارد ریالی یک شرکت فعال حوزه فولاد در مرند
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: یک شرکت عرضه کننده خارج از شبکه ورق فولادی به پرداخت ۱۶۲میلیارد و ۳۴۹ میلیون ریال جریمه در مرند محکوم شد.
 
به گزارش ماین نیوز، سیداحد یوزباشی، افزود: این شرکت اقدام به گرانفروشی به میزان بیش از ۸۱ میلیارد و ۱۷۴ میلیون ریال انواع لوله سیاه و گالوانیزه و عرضه خارج از شبکه ورق فولادی به ارزش بیش از ۴ میلیارد و ۸۹۳ میلیون ریال کرده بود.

وی مجموع تخلف این شرکت را بیش از ۸۶ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: اداره تعزیرات حکومتی شهرستان مرند از بابت گرانفروشی لوله ها، شرکت متخلف را به پرداخت ۲ برابر ارزش کالا ( ۱۶۲میلیارد و ۳۴۹ میلیون ریال) جزای نقدی در حق صندوق دولت و قطع سهمیه ورق فولادی به مدت سه ماه محکوم کرده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه رای صادره قطعی نبوده و با اعتراض متهمان قابلیت رسیدگی در شعب تجدیدنظر را دارد، گفت: پرونده تخلف این شرکت براساس گزارش بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و در پی بررسی اوراق و فاکتورهای فروش مربوط به لوله سیاه و گالوانیزه و عرضه ورق فولادی سهمیه ای تشکیل شده است.

یوزباشی، ادامه داد: پس از تشکیل پرونده تخلف برای این شرکت، پرونده جهت رسیدگی به شعبه تعزیرات حکومتی مرند ارسال و شعبه نیز به لحاظ جلوگیری از تضییع حقوق متهم بنا به اظهارات وی، مستندات ارائه شده را برای بررسی مجدد به سازمان صمت استان ارسال کرده است.

وی یادآوری کرد: شعبه تعزیرات حکومتی مرند پس از حصول پاسخ، تخلف انتسابی را محرز دانسته و ختم رسیدگی را اعلام و مبادرت به صدور رای کرده است.

شهرستان مرند با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غرب تبریز واقع است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۷
کد مطلب: 53686
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا