گروه معادن فلزات گرانبها
 
معدن طلای اندریان ورزقان پلمب شد
گروه معادن >فلزات گرانبها - مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: دستور توقف عملیات تولیدی و پلمب معدن طلای «اندریان» در شهرستان ورزقان برای بار دوم در سال جاری صادر شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، داود قاسم زاده اظهار کرد: بار اول با توجه به تصمیمات استانی یک فرجه زمانی چهار ماهه برای رفع آلودگی های زیست محیطی به این معدن ارایه شد.

وی ادامه داد: متاسفانه مدیران این مجتمع نتوانستند در مدت زمان تعیین شده مشکلات زیست محیطی معدن را بر طرف کنند.

قاسم زاده گفت: در بازدید کارشناسان محیط زیست و بررسی های انجام شده مشخص شد، هیپ تازه تاسیس نشت سیانور دارد و با توجه به نشتی و عقب ماندگی از زمان بندی برای رفع مشکلات زیست محیطی معدن، دستور توقف عملیات صادر و این هیپ نیز پلمب شد.

وی یادآوری کرد: تمامی هیپ ها بیش از این پملب شده بود و هیپ تازه تاسیس در چرخه عملیات تولیدی فعال بود که آن نیز پلمب شد.

به گزارش ایرنا، از اوایل دهه ۸۰ متقاضیان مختلفی برای تعیین قابلیت معادن فلزات در شهرستان ورزقان با مراجعه به سازمان صنایع و معادن استان نسبت به ثبت محدوده های اکتشافی اقدام کردند که در این رابطه شرکت زرین داغ آستارگان با درخواست پنج محدوده اکتشافی در شهرستان های ورزقان و جلفا و ثبت چهار محدوده اقدام به عملیات اکتشاف در ورزقان و بخش خاروانا کرد.

پس از کسب نتایج از اکتشافات ۲ فقره گواهی کشف به نام های محدوده اندریان و آستارگان از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان صادر شد و محدوده های مذکور فاقد هرگونه تداخل با مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست و زیستگاه های حساس بود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۷
کد مطلب: 53685
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا