گروه معادن
 
عضو اتاق بازرگانی مطرح کرد؛
جلوگیری از خام فروشی در حد شعار است
گروه معادن - عضو اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: طبق آمار ۷۰ درصد از معادن کشور در اختیار منابع طبیعی و بخشی هم در اختیار سازمان انرژی اتمی هستند که کمتر از ۵ درصد آن‌ها تحت پروانه‌های بهره برداری معدنی بوده و نیمی از آن‌ها نیز تعطیل هستند.
 
به گزارش ماین نیوز، سجاد غرقی عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در ابتدای هفدهمین نشست اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: طبق آمار ۷۰ درصد از معادن کشور در اختیار منابع طبیعی و بخشی هم در اختیار سازمان انرژی اتمی هستند که کمتر از ۵ درصد آن‌ها تحت پروانه‌های بهره برداری معدنی و نیمی از آن‌ها نیز تعطیل هستند. تفاهم‌نامه‌هایی که با منابع طبیعی و انرژی اتمی بسته شده این محدودیت‌ها را بیشتر کرده است در این مورد تشکل‌ها معدنی پیشنهاداتی را ارائه کرده‌اند.

وی افزود: رویکرد ارزش افزوده در این مورد می‌تواند درست باشد. گران‌تر بودن یک کالا به معنای ارزش افزوده بیشتر نیست، یارانه‌ها باعث می‌شود که کالا تولید شود اما وقتی در دسترس مصرف‌کننده قرار می‌گیرد گران‌تر از کالاهای خارجی فروخته می‌شود. به جای استفاده از «جلوگیری از خام فروشی» که به نظر شعاری هست باید جهش معدنی داشته باشیم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۱
کد مطلب: 53678
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا