گروه معادن مس
 
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران:
پروژه آهک هیدراته اهر تا پایان آذر افتتاح می‌شود
گروه معادن >مس - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از افتتاح پروژه آهک هیدراته اهر تا پایان آذرماه سالجاری خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، اردشیر سعد محمدی در نشست با مسئولان شهرستان اهر خواستار تسریع در روند احداث معدن و کارخانه آهک هیدراته در چند روز آینده شد و افزود: هیچ گونه مشکلی در تامین اعتبار برای اتمام این پروژه وجود نداشته و باید بی وقفه و سه شیفته برای احداث سریع این پروژه کار شود.

وی از پیشرفت ۸۴ درصدی پروژه آهک هیدراته شهرستان اهر خبر داد و افزود: تمام تلاش خود را در تامین هرگونه امکانات و تجهیزاتی که بتواند روند احداث پروژه را تسریع دهد انجام خواهیم داد و نباید در روند احداث این پروژه هیچ تعلل و تاخیری وارد شود.

وی، اولویت اصلی احداث و فعالیت کارخانه آهک هیدراته اهر را استفاده از نیروهای توانمند و بومی منطقه برشمرد و از احداث هفت کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک در سطح کشور خبر داد.

نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این جلسه از احیای دوباره معدن مس مزرعه شهرستان اهر خبر داد و گفت: خوشبختانه با حمایت مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران توانستیم علاوه بر اخذ مجوزهای لازم جهت اکتشافات جدید در معدن مس مزرعه، بار دیگر این معدن متروکه را احیا کنیم.

احمد محرم زاده، یکی از مشکلات اصلی شهرستان اهر و منطقه را بیکاری جوانان برشمرد و افزود: امیدواریم با فعالیت مجدد معدن مس مزرعه و ادامه اکتشافات جدید در معادن روستاهای مجید آباد، مغار، بصیرآباد، قلندر و یخفروزان علاوه بر اشتغال جوانان شاهد رونق اقتصادی منطقه باشیم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۹
کد مطلب: 53583
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا