گروه صنایع معدنی فولاد
 
فروش ۱۰.۰۰۰ تن ریل در نرخ ۲۱۴ میلیون ریال به ازای هر تن
گروه صنایع معدنی >فولاد - ۱۰.۰۰۰ تن ریل آهن توسط ذوب آهن اصفهان در هفته گذشته و در نرخ پایه ۲۱۴ میلیون ریال به ازای هر تن عرضه شد که در همین نرخ نیز معامله شده و ارزش معاملات این محصول نیز به دو هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، هفته گذشته شاهد عرضه و معامله ۱۳.۰۲۴ تن سبد تیرآهن توسط شرکت ذوب آهن اصفهان بودیم. قیمت هر تن از این محصول به ۱۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال رسید که نسبت به معاملات هفته قبل از آن در حدود ۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

این کمترین نرخ ثبت شده برای تیراهن در سه هفته اخیر نیز محسوب می‌شود. جمع ارزش معاملات این محصول به یک هزار و ۵۳۳ میلیارد ریال رسید.

همچنین میلگرد نیز به میزان ۳.۶۵۲ تن عرضه و معامله شد. قیمت متوسط این محصول نیز در مقایسه با هفته قبل از آن کاهشی بود و با حدود ۴ درصد کاهش قیمت به ۱۰۴ میلیون ریال به ازای هر تن رسید.

این نرخ نیز کمترین نرخ در یک ماه اخیر برای میلگرد محسوب شده و به نظر می‌رسد که می‌بایست انتظار کاهش بیشتر نرخ‌ها را در هفته‌های آتی را نیز داشته باشیم.

۱۰.۰۰۰ تن ریل آهن توسط ذوب آهن اصفهان در هفته گذشته و در نرخ پایه ۲۱۴ میلیون ریال به ازای هر تن عرضه شد که در همین نرخ نیز معامله شده و ارزش معاملات این محصول نیز به دو هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال رسید.

جمع کل ارزش معاملات این شرکت در هفته گذشته به ۴ هزار و ۵۴ میلیارد ریال رسید.

در جدول زیر آمار معاملات محصولات اصلی شرکت ذوب آهن اصفهان ارائه شده است:


همچنین در نمودار زیر روند تغییر نرخ محصولات این شرکت در سه ماه گذشته ارائه شده است.

تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۴
کد مطلب: 53530
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز