گروه صنایع معدنی فولاد
 
دومین هشدار فولادی معاون دادستان به وزارت صمت
گروه صنایع معدنی >فولاد - داستان قیمت‌گذاری فولاد همچنان محور بحث میان نهادهای مختلف است. در آخرین گام، معاون قضایی دادستان کل کشور به قضیه ورود کرده و برای دومین بار وزیر صنعت، معدن و تجارت نامه نوشت و خواستار حضور قاطعانه وزارت صمت در عرضه و توزیع عادلانه فولاد در بورس کالا شد.
به گزارش ماین نیوز، وی پس از برگزاری جلسات مکرری که با تولیدکنندگان حوزه پایین‌دستی فولاد داشت و شنیدن مشکلات آنها در تامین مواد اولیه مورد نیاز و به خطر افتادن اشتغال در این حوزه، در رابطه با تداوم روند فعلی و عرضه‌های قطره چکانی شمش در بورس کالا و عواقب آن هشدار داد. در متن نامه سعید عمرانی آمده است: «عدم عرضه به مقدار مناسب شمش در بورس کالا خطر بیکاری و ورشکستگی بعضی کارخانه‌ها را قریب‌الوقوع کرده است.

رویه‌های ما متاسفانه مصداق «نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب» است. آمار ۶۰ تا ۷۰ هزار نفری کارکنان این حوزه در معرض نابودی است و شیشه عمر بنگاه‌های تولیدی دست عده‌ای خاص که خدا را بندگی نمی‌کنند و به هیچ صراطی مستقیم نیستند، افتاده است.

در روزهای گذشته تقابل میان تولیدکنندگان شمش فولاد و مصرف‌کنندگان این کالای صنعتی از جمله نوردکاران، باعث یک رشته از واکنش‌ها به عرضه شمش فولاد در بورس جهت تعیین قیمت شده است.

مشخص نیست نتیجه صف‌آرایی موافقان و مخالفان قیمت‌گذاری دستوری در صنعت فولاد به کجا ختم خواهد شد ؛اما فعلا خبرهای بسیاری درخصوص لغو آیین‌نامه قیمت‌گذاری دستوری این محصول در بورس کالا وجود دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۸
کد مطلب: 53396
 
مرجع : روزنامه دنیای اقتصاد