گروه معادن
 
احیای ۱۱۱ هزار شغل مستقیم در بخش معدن کلید خورد
گروه معادن - گزارش تازه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید وزارت صمت از امکان ایجاد حجم قابل توجهی از اشتغال در طرح‌های معدنی حکایت دارد. این گزارش که روز گذشته از قول قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور بیان شد، امکان اشتغال‌زایی ۸۸۸ هزار نفری را از طریق فعال‌سازی ۴۵۰۰ معدن غیر‌فعال یادآور می‌شود. بابک دین‌پرست اعلام کرد: «۱۱۱ هزار مورد از این رقم، اشتغال مستقیم است.»
 
به گزارش ماین نیوز، بر این مبنا سیاست‌گذار در نظر دارد تا با تغییر مسیر، دست به احیای مشاغل بزند. از جمله اتفاقات مهم نود و هشتمین جلسه تازه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، گزارشی است که به‌طور مشترک توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی تنظیم شده است.

این دو نهاد گویا در این گزارش به مسائل مهمی پرداخته‌اند که ذیل اجرای دستورات رئیس‌جمهور درخصوص بازگشت ۲ هزار واحد تولیدی تملک شده توسط شبکه بانکی می‌گنجند. طبق اعلام قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، در نود و هشتمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص فعال‌سازی ۱۵۰۰ واحد صنعتی غیر‌فعال از مجموع ده هزار واحد صنعتی راکد مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تشریح شده است.

در عین حال روند احیا، مولدسازی و تعیین تکلیف قانونی حدود ۴ هزار و ۵۰۰ معدن غیر‌فعال از مجموع ۱۰ هزار معدن کشور، بخش دیگر دستور کار نود و هشتمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور بوده است. براساس برنامه از پیش تعیین شده ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سال ۹۹، باید ۲۷ هزار شغل جدید در بخش صنعت ایجاد شود. سیاست‌گذار در تشریح نحوه تحقق این هدف، از احیای ۱۵۰۰ واحد صنعتی راکد خبر داده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۸
کد مطلب: 53342
 
مرجع : روزنامه دنیای اقتصاد