گروه صنایع معدنی فولاد
 
شرط متعادل شدن بازار فولاد چیست؟
گروه صنایع معدنی >فولاد - دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: اگر فولاد به فراوانی از طریق بورس در اختیار مصرف کننده نهایی قرار گیرد ، بازار فولاد متعادل می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، شرط متعادل شدن بازار فولاد چیست؟ رسول خلیفه سلطانی افزود: طبیعی است در این بین, بورس هم باید در تنظیم ارتباط تولید کننده محصول نهایی و مصرف کننده نهایی متمرکز شود یعنی کل محصولات نهایی از طریق بورس با شرایط رقابتی عرضه شود و مصرف کننده نهایی هم بتواند خریدار آن باشد.

وی اضافه کرد: وزارت صمت هم باید ارتباط حلقه های قبلی تولید کننده نهایی یعنی حلقه هایی را که مواد اولیه را برای تولید کننده نهایی تامین می کنند مدیریت کند تا مواد اولیه به قیمت مناسب در اختیار تولید کننده نهایی قرار گیرد به این ترتیب با تقسیم کاری که میان بورس و وزارت صنعت انجام می‌شود این بازار به راحتی متعادل خواهد شد.

خلیفه سلطانی گفت: در مجموع بورس باید نقش هماهنگی و برقراری ارتباط میان مصرف کننده نهایی و تولید کننده نهایی را برقرار کند و وزارت صمت هم باید زنجیره فولاد را مدیریت کند که در عمل امورات این زنجیره به خوبی تمشیّت شود و مواد اولیه به قیمت مناسب در اختیار تولید کننده نهایی قرار گیرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۸
کد مطلب: 53338
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما