گروه صنایع معدنی سیمان
 
ورود مجلس به موضوع "گرانی" و "کمبود" سیمان/احتکار سیمان سبب گرانی شده است
گروه صنایع معدنی >سیمان - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازار در حال حاضر با گرانی و کمبود سیمان مواجه است، گفت: متاسفانه احتکار زیادی در حوزه سیمان وجود دارد.
 
به گزارش ماین نیوز، مصطفی طاهری اظهار داشت: افزایش قیمت مصالح ساختمانی از جمله سیمان و فولاد یکی از مهم‌ترین مباحث مورد پیگیری ما در صحن علنی مجلس بود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بازار با کمبود سیمان مواجه است تصریح کرد: هدف از این کار نگهداری، احتکار و فروش با قیمت بالا است و متاسفانه افراد سودجو در این آشفته‌بازار فقط به نفع خودشان عمل می‌کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر مجلس به موضوع سیمان و به ویژه فولاد ورود کرده است، افزود: طرحی برای تبدیل به قانون در حوزه فولاد تدوین شده است.

وی با بیان اینکه این طرح روز دوشنبه هفته آتی در مجلس شورای اسلامی مطرح خواهد شد، افزود: طرح دو فوریتی مالیات بر خانه خالی تصویب شده و همچنان منتظر ابلاغ و تایید نهایی شورای نگهبان است.

طاهری در زمینه طرح مالیات بر چند خودرو و عایدی سرمایه هم اذعان کرد: به نظر می‌رسد این طرح‌ها تا سه ماه آینده به تصویب برسد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۸
کد مطلب: 53337
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم