گروه معادن مس
 
معدن مس کرور عنبرآباد وارد فاز اجرایی می‌شود
گروه معادن >مس - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از برگزاری 2 مناقصه برای انتخاب پیمانکار و سرمایه‌گذار در مجموعه مس کرور عنبرآباد خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، مسلم مروجی‌فرد اظهار داشت: پیرو پیگیری‌های مکرر سازمان و همراهی و کمک مسئولین، دو مناقصه انتخاب پیمانکار و جذب سرمایه‌گذار مربوط به مجموعه معدنی و صنایع معدنی مس کرور عنبرآباد توسط شرکت ملی مس ایران منتشر شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان افزود: معدن مس کرور با ذخیره 21 میلیون تن و استخراج سالیانه 1 میلیون تن مس در منطقه رودفرق عنبرآباد واقع شده که در اختیار شرکت ملی مس ایران است.

وی تصریح کرد: یکی از این مناقصه‌ها جهت تعیین پیمانکار استخراج و دیگری جهت جذب سرمایه‌گذار برای راه‌اندازی کارخانه فرآوری مربوط به این معدن است، این کارخانه با ظرفیت تولید 100 هزار تن کنسانتره مس، برای یک‌هزار و 200 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی خواهد داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان این قدم را آغاز تحولی بزرگ در حوزه اقتصاد و اشتغال در حوزه معدن و صنایع معدنی جنوب کرمان عنوان کرد و گفت: طی چند ماه آینده و انتخاب پیمانکار و سرمایه‌گذار، شاهد خبرهای خوشی در حوزه پتانسیل‌های معدنی جنوب کرمان بوده و قدم‌های بزرگتری برای اشتغال مردم بومی منطقه برداشته خواهد شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۸
کد مطلب: 53335
 
مرجع : خبرگزاری فارس