گروه صنایع معدنی فولاد
 
الزام ثبت اطلاعات مقاطع طویل فولادی در سامانه جامع تجارت + برنامه زمانی مقرر شده برای ثبت اطلاعات
گروه صنایع معدنی >فولاد - بر اساس ابلاغیه وزارت صمت، کلیه شرکت‌های تولیدکننده مقاطع طویل فولادی باید از اول آبان‌ماه اطلاعات خود را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند.
 
به گزارش ماین نیوز، بر اساس ابلاغیه دفتر برنامه ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت، کلیه شرکت‌های تولیدکننده مقاطع طویل فولادی، مکلفند از اول آبان ماه سال جاری، اطلاعات موجودی اولیه، تولید، فروش، صادرات، مصرف و ورود و خروج مواد اولیه و محصولات انبار خود را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند.

بر اساس این نامه که توسط کامران کارگر، سرپرست دفتر برنامه‌ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت، به کلیه شرکت‌های تولیدکننده مقاطع طویل فولادی ابلاغ شده است؛ از این پس عملکرد این شرکت‌ها بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه جامع تجارت ارزیابی خواهد شد.

همچنین هرگونه مغایرت در اطلاعات اظهار شده و یا تأخیر در ثبت این داده‌ها، می‌تواند به عنوان تخلف عرضه خارج از شبکه، احتکار، عدم اعلام موجودی و سایر تخلفات تلقی شود.

به گفته حسن روحانی رئیس جمهور، با راه‌ اندازی سامانه جامع تجارت بسیاری از مسائل و مشکلات تجاری ناشی از عدم شفافیت، انحصارگرایی، ناهماهنگی در امور صادرات و واردات را مرتفع شده و این سامانه نه‌ تنها موجب شفافیت اطلاعات، تسهیل تجارت و رفع موانع تجارت فعالان اقتصادی می‌شود، بلکه مانع از قاچاق کالا و فساد اقتصادی خواهد شد.

امور مربوط به دولت الکترونیک در سال‌های اخیر مورد توجه جدی حاکمیت و در دستور کار اصلی دولت قرار داشته‌ است؛ البته به دلیل عدم همکاری بعضی از دستگاه‌های دولتی و همچنین کوتاهی برخی از تولیدکنندگان داخلی همچنان مشکلات زیادی در روند شفافیت زنجیره تأمین و توزیع کالا‌ها از جمله محصولات فولاد و مقاطع فولادی وجود دارد.تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۸
کد مطلب: 53329
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم