گروه صنایع معدنی فولاد
 
جیب‌بُری از سهامداران فولادی به نفع دلالان
گروه صنایع معدنی >فولاد - عضو هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد با اشاره به تصمیم برای قیمت‌گذاری دستوری فولاد گفت: این تصمیم‌ها فقط به نفع افرادی است که کالا را با قیمت‌های دستوری دریافت و با قیمت بالا در بازار به مصرف کننده عرضه می‌کنند.
 
به گزارش ماین نیوز، بهادر احرامیان با بیان اینکه سیاست قیمت‌گذاری دستوری به بیراهه رفتن است، اظهار کرد: این تصمیم‌ها فقط هزینه کردن از جیب سهامدارانی است که در شرایط تحریم در این صنعت سرمایه‌گذاری کردند اما؛ مسئولان به اسم مصرف‌کننده به دنبال سرکوب قیمت هستند.

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد افزود: این تصمیم‌ها فقط به نفع افرادی است که کالا را با قیمت‌های دستوری دریافت و با قیمت بالا در بازار به مصرف کننده عرضه می‌کنند.

وی گفت: در حالی که این سیاست پاسخگو نبوده، اما مجددا به سمت آن رفتن کار اشتباهی است و باید به دنبال راهکار دیگری بود.

احرامیان با بیان اینکه مسئولان با تهیه فرمول جدید و عجیبی که هیچ استدلالی ندارد به دنبال دستوری کردن قیمت هستند بیان کرد: بر این اساس قیمت بورس ۶۰ درصد قیمت فوب خلیج فارس و قیمت ارز هم ۸۰ درصد نرخ نیما در نظر گرفته شده تا به سرکوب قیمت برسند.

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد تاکید کرد: مشخص نیست این فرمول بر چه اساسی تهیه شده و این درصد‌ها به چه صورتی بدست آمده است و هیچ منطق اقتصادی ندارد.

وی ادامه داد: این تصمیم هیچ فایده‌ای برای مصرف کننده گان و تولیدکنندگان ندارد و فقط به نفع واسطه‌ها و دلالان است.

احرامیان خاطرنشان کرد: در اکثر جلسات تصمیم گیری از اعضای انجمن فردی دعوت نشد هرچند تصمیم از قبل گرفته شده بود.

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: این تصمیم سیگنالی است که از سوی وزارت صمت به سرمایه گذاران داده می‌شود تا از سرمایه گذاری در این بخش منصرف شوند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۷
کد مطلب: 53310
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز