گروه صنایع معدنی فولاد
 
رشد محسوس سودآوری فولاد هرمزگان جنوب در سه ماهه دوم؛
کسب ۸۴۷ ریال سود به ازای هر سهم در ۶ ماهه
گروه صنایع معدنی >فولاد - متوسط نرخ فروش هر تن اسلب در ۶ ماهه امسال معادل ۶۳ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال بوده است.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت فولاد هرمزگان جنوب در ۶ ماهه نخست امسال عملکرد خوبی را داشته و موفق به کسب سود خالص ۲۱ هزار و ۱۸۶ میلیارد ریالی شده و این سود که معادل ۸۴۷ ریال به ازای هر سهم بوده رشد جالب توجه ۱۴۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.


جمع کل درآمد‌های عملیاتی شرکت در این دوره به ۴۲ هزار و ۸۵۱ میلیارد ریال رسیده و مقادیر فروش شرکت در این بازه زمانی در حدود ۶۹۱ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۸ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین، شرکت پیش بینی کرده که در ۶ ماهه دوم سال فروش ۸۲۴ هزار تنی را ثبت کند.

متوسط نرخ فروش هر تن اسلب در ۶ ماهه امسال معادل ۶۳ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال بوده و این در حالی است که نرخ فروش فعلی محصول اسلب شرکت دربورس کالا به بیش از ۱۰۰ میلیون ریال به ازای هر تن رسیده است.

همچنین در این دوره، شاهد شناسایی مبلغ بیش از ۷.۰۰۰ میلیارد ریال درآمد بابت سود تسعیر ارز هستیم و بخشی از رشد محسوس سودآوری شرکت ناشی از تسعیر ارز است.

در نمودار زیر اقلام اصلی صورت سود و زیان شرکت فولاد هرمزگان جنوب در دو فصل گذشته به صورت مقایسه‌ای ارائه شده است.

همان گونه که در نمودار نیز مشاهده می‌شود، این شرکت در سه ماهه دوم عملکرد بهتری را در مقایسه با سه ماهه اول سال مالی ثبت کرده که علت رشد محسوس سود عملیاتی و سود خالص را می‌توان در افزایش سود ناشی از عملیات فروش و همچنین افزایش محسوس سود تسعیر عنوان کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۹
کد مطلب: 53301
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز