گروه معادن مس
 
افزایش نرخ کاتد به بیش از ۱۵۶ میلیون تومان در هر تن
گروه معادن >مس - ارزش معاملات شرکت صنایع ملی مس ایران از ابتدای سال به حدود ۱۱۰ هزار میلیار دریال رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، بر اساس معاملات صورت گرفته در بورس کالا، شرکت صنایع ملی مس ایران در هفته منتهی به بیست و سوم مهر ماه ۱۳۹۹ موفق به فروش ۸ هزار و ۹۵۵ میلیارد ریال انواع محصولات شده است.

به این ترتیب جمع کل فروش‌های محقق شده این شرکت در بورس کالا از ابتدای سال ۹۹ تا پایان هفته سوم مهر ماه به حدود ۱۱۰ هزار میلیارد ریال رسید. اصلی‌ترین محصول عرضه شده توسط این شرکت کاتد مس می‌باشد.

در هفته گذشته شاهد عرضه و معامله ۵.۰۰ هزار تن کاتد مس توسط این شرکت بودیم. نرخ فروش هر تن کاتد مس این شرکت به ۱۵۶ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان به ازای هر تن رسید. این نرخ در مقایسه با دو هفته قبل از آن افزایش ۴ درصدی را نشان می‌دهد. لازم به ذکر است که معاملات هفته گذشته کاتد مس این شرکت مورد تایید ناظر بورس کالا قرار نگرفت. ارزش معاملات این محصول به ۷۸۱ میلیارد تومان رسید.

همچنین در این هفته ۲۰۰ تن مفتول مس با متوسط نرخ ۱۶۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به ازای هر تن و به ارزش ۳۲۲ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

در جدول زیر آمار معاملات کاتد مس شرکت ملی صنایع مس ایران ارائه شده است:


همچنین در نمودار زیر روند تغییر نرخ فروش کاتد مس این شرکت طی شش ماه اخیر ارائه شده است. شاهد ثبت بالاترین نرخ فروش محصول کاتد این شرکت در بورس کالا در هفته قبل هستیم.


همچنین در ادامه نمودار فروش هفتگی این شرکت در بورس کالا طی سه ماه اخیر ارائه شده است. جمع کل ارزش معاملات این شرکت از ابتدای سال تا پایان هشتم مهر ماه به حدود ۱۱۰ هزار میلیارد ریال رسید.

تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۱
کد مطلب: 53262
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز