گروه صنایع معدنی فولاد
 
هفته پرعرضه فولاد مبارکه در بورس کالا
ارزش معاملات هفته قبل فولاد مبارکه به ۳۸ هزار و ۳۸۲ میلیارد ریال رسید
گروه صنایع معدنی >فولاد - شرکت فولاد مبارکه در هفته گذشته شاهد عرضه‌های سنگینی بود و ارزش معاملات این شرکت تنها در یک هفته به رقم جالب توجه ۳۸ هزار و ۳۸۲ میلیارد ریال رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت فولاد مبارکه در هفته گذشته شاهد عرضه‌های سنگینی بود و ارزش معاملات این شرکت تنها در یک هفته به رقم جالب توجه ۳۸ هزار و ۳۸۲ میلیارد ریال رسید.

به نظر می‌رسد که سیاست‌های جدید وزارت صمت در اجرای قوانین مربوط به رعایت حد عرضه در بورس کالا منجر به متعادل شدن عرضه‌ها در بورس کالا و کاهش فروش در بازار‌های خارج از بورس توسط فولاد سازان شده است.

لازم به ذکر است که در ماه‌های اخیر فولاد سازان کشور در فضای رهاشده از حیث نظارت و اجرای قوانین توسط ارکان دولتی، حد عرضه‌های خود را در بورس کالا به حداقل رساندند و به این ترتیب موجبات التهابات بی سابقه قیمتی را در این بازار به وجود آوردند.

۸۴.۰۰۸ تن ورق سرد فولاد مبارکه در نرخ ۱۵۲ میلیون ریال به ازای هر تن در بورس کالا معامله شد. این نرخ نسبت به آخرین نرخ معامله شده در هفته قبل از آن تغییری را نشان نمی‌دهد و علی رغم رشد نرخ ارز در سامانه نیما و با توجه به رشد عرضه ها، شاهد ثبات قیمتی این محصول بودیم.

همچنین ۱۹۲ هزار و ۱۷۰ تن ورق گرم نیز با متوسط نرخ ۱۲۵ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال در هر تن معامله شد. این نرخ نسبت به معامله هفته‌های قبل افزایش ۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

۷.۰۰۰ تن ورق‌های گالوانیزه و قلع اندود نیز در این هفته به ارزش ۱ هزار و ۴۲۶ میلیارد ریال و با متوسط نرخ هر تن ۲۰۳ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال معامله شد. به این ترتیب برای اولین بار شرکت فولاد مبارکه اصفهان نرخ بیش از ۲۰ هزار تومان در هر کیلو را در یکی از محصولات خود در بورس کالا ثبت نمود.

در جدول زیر آمار معاملات محصولات شرکت فولاد مبارکه اصفهان در جریان معاملات هفته گذشته بورس کالا ارائه شده است:

تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۱
کد مطلب: 53259
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز