گروه معادن سنگ آهن
 
ضرورت افزایش ذخایر جدید سنگ آهن چادرملو
گروه معادن >سنگ آهن - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در دیدار با مدیران شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در مجتمع صنعتی این شرکت با تاکید بر اهمیت و ضرورت توسعه فعالیت‌های اکتشافی در چادملو و دستیابی به ذخایر جدید سنگ آهن گفت: با تعیین تکلیف نرخ سنگ آهن و منطقی شدن قیمت آن باید شرایط اجرای طرح‌های توسعه این شرکت را فراهم کنیم.
 
به گزارش ماین نیوز، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به وجود بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال رانت اقتصادی در صنعت فولاد و سنگ آهن تاکید کرد: نباید سود این صنعت فقط برای صنایع پایین‌دستی باشد.

وی افزود: در شرایط فعلی کشور، تداوم و توسعه فعالیت‌های اینگونه شرکت‌های ارزش‌آفرین می‌تواند راه‌گشایی اشتغال بسیاری از نیروهای جوان و تحصیلکرده باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اهمیت انتقال آب خلیج فارس به استان‌های کرمان و یزد گفت: آب، یکی از حیاتی‌ترین نیازهای مناطق کویری است که خوشبختانه با همت ۳ شرکت بزرگ معدنی و صنعتی کشور به ثمر رسیده است.

وی نقش ناصر تقی‌زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو را در اجرای این طرح عظیم ملی بسیار موثر عنوان کرد و گفت: تقی‌زاده از مدیران توسعه‌گرا و جسوری است که همراه با دیگر مدیران دخیل در این پروژه با تلاش و پیگیری قابل تقدیر، با وجود برخی ناملایمات، توانستند طرح شیرین‌سازی و انتقال آب خلیج فارس را اجرا و به نتیجه نهایی برسانند.

در این دیدار ناصر تقی‌زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادملو با تشریح طرح‌های توسعه این شرکت که می‌تواند تحولی مهم در رشد اقتصادی استان یزد و صنعت کشور ایجاد کند، گفت: باید دست از تنگ‌نظری‌ها برداریم و اجازه دهیم از منابع جدید معدنی بهره‌برداری کنیم.

وی با یادآوری اینکه کویر ایران سرشار از معادن و ذخایر ارزشمند خدادادی است، گفت: در پی دستیابی به ذخیره ۲ میلیارد تنی سنگ آهن در یکی از پهنه‌های معدنی استان یزد هستیم که نیاز صنایع فولادی کشور را تا ۱۵ سال تامین می‌کند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۰
کد مطلب: 53246
 
مرجع : شرکت معدنی و صنعتی چادرملو