جهش تولید با وجود محدودیت ها

استخراج ۸۱۵ هزار تن زغالسنگ در بزرگترین کارخانه تولیدکننده کشور

خبرگزاری صدا و سیما , 21 مهر 1399 ساعت 21:16

۸۱۵ هزار تن زغال سنگ در نیمه نخست امسال در بزرگترین شرکت تولید کننده زغال سنگ کشور در طبس، استخراج شد.


به گزارش ماین نیوز، مدیر عامل شرکت زغال سنگ پروده طبس گفت: همچنین در این مدت ۳۰۱ هزار استخراج ۸۱۵ هزار تن زغال سنگ در بزرگترین تولید کننده کشورتن کنسانتره در بزرگترین کارخانه زغالشویی کشور تولید شد که با وجود محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا، دشواری‌های ناشی از تحریم که تأمین اقلام و قطعات موردنیاز را با مشکل مواجه کرد و همچنین افزایش شدید قیمت ها، استخراج زغال سنگ و تولید کنستانتره، نسبت به برنامه پیش بینی شده، به ترتیب ۹ و ۱۰ درصد افزایش داشته است.

کریتی ثانی افزود: عمده کنستانتره زغال سنگ تولیدی به ذوب آهن اصفهان و بقیه به واحد‌های ککسازی زرند کرمان و طبس ارسال می‌شود.

وی گفت: همچنین در اجرای حفریات زیرزمین ۲ هزار و ۸۵۱ متر عملیات پیشروی در این شرکت انجام شد.

شرکت زغال سنگ پروده طبس از سال ۱۳۸۶ در محدوده پروده یک برای استخراج سالیانه یک و نیم میلیون تن زغال سنگ خام به روش جبهه کار طولانی و تولید ۷۵۰ هزارتن کنسانتره آغاز بکار کرد و هم اکنون به عنوان پیشگام معدنکاری مکانیزه کشور مطرح است.

این شرکت با بکارگیری حدود ۲۵۰۰ نیرو‌های جوان، متخصص و متعهد در سطوح مدیریتی، برنامه ریزی و عملیاتی توانسته در شش سال متوالی اخیر، پیشتاز تولید زغال سنگ ایران و تأمین کننده اصلی نیاز صنایع کک سازی و فولاد کشور باشد به نحوی که سهم ۴۰ درصدی تولید ملی و سهم حدود ۵۰ درصدی تأمین نیاز ذوب آهن اصفهان را به خود اختصاص داده است.

پهنه زغالی طبس بیش از ۷۶ درصد ذخایر کشور را در خود جای داده است.


کد مطلب: 53222

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/53222/استخراج-۸۱۵-هزار-تن-زغالسنگ-بزرگترین-کارخانه-تولیدکننده-کشور

ماین نیوز
  http://www.minews.ir