گروه صنایع معدنی فولاد
 
حادثه ذوب آهن اصفهان تلفات جانی نداشت
گروه صنایع معدنی >فولاد - معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن گفت: حادثه شکستگی استک کائوپر کوره بلند ذوب آهن اصفهان هیچ گونه تلفات جانی نداشته و تاثیری بر روند تولید ندارد.
 
به گزارش ماین نیوز، مهرداد تولائیان در خصوص حادثه روز گذشته شرکت ذوب آهن اصفهان، اظهار کرد: استک کائوپر کوره بلند شماره ۲ ذوب‌آهن اصفهان بر اثر فرسودگی روز گذشته (جمعه- ۱۸مهرماه) دچار شکستگی شد.

وی با بیان اینکه این حادثه خوشبختانه هیچ گونه آسیب انسانی نداشت، تاکید کرد: از سوی دیگر شکستگی استک کائوپر تاثیری بر خط تولید ندارد و روند تولید در دو کوره بلند این شرکت طبق برنامه در حال انجام است.

وی افزود: بازسازی استک کائوپرهای کوره بلند شماره ۲ ذوب آهن آغاز شده و به زودی این تجهیز وارد مدار تولید می‌شود.

معاون بهره برداری شرکت ذوب‌آهن یادآور شد: این تجهیز در سال ۵۶ ساخته شده و از سال ۶۲ همزمان با راه اندازی کوره بلند شماره ۲ در حال فعالیت است این اتفاق به دلیل طولانی بودن عمر سازه است.

ذوب‌آهن اصفهان دارای سه کوره بلند است که در حال حاضر کوره های بلند شماره ۲ و ۳ در مدار تولید است و کوره بلند شماره یک نیز به طور کامل بازسازی شده و به زودی به خط تولید می‌پیوندد. تولید این شرکت در سال گذشته ۲میلیون و ۵۲۷هزار تن بود و در صورت فعالیت با هر سه کوره، ظرفیت تولید این شرکت تا ۳میلیون و ۶۰۰هزار تن قابل افزایش است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۸
کد مطلب: 53185
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا