گروه صنایع معدنی سیمان
 
دبیر انجمن سیمان:
سیمان گران نشده، پاکت سیمان گران شده است
گروه صنایع معدنی >سیمان - دبیر انجمن سیمان می‌گوید: قیمت سیمان گران نشده است؛ بلکه قیمت پاکت سیمان افزایش پیدا کرده است که مجبور شدیم قیمت سیمان پاکتی را افزایش دهیم.
 
به گزارش ماین نیوز، باتوجه به افزایش قیمت کیسه‌های پروپیلن که ناشی از افزایش قیمت مواد پتروشیمی بوده است براساس توافقات به عمل آمده میان انجمن سیمان با سازمان حمایت تنها قیمت سیمان پاکتی افزایش پیدا کرد.

در همین رابطه دبیر انجمن سیمان در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت سیمان گران شده است یا خیر؟ گفت: قیمت سیمان گران نشده است؛ بلکه قیمت پاکت سیمان افزایش پیدا کرده است که مجبور شدیم قیمت سیمان پاکتی را افزایش دهیم. با توجه به افزایش بیش از 100 درصدی قیمت پاکت هر یک تن سیمان 40 هزار تومان گران شده است.

عبدالرضا شیخان اضافه کرد: یعنی هر 20 عدد پاکت سیمان 50 کیلویی تنها 40 هزار تومان افزایش یافته که این رقم ناچیزی است. در غیر این صورت قیمت هر تن سیمان فله‌ای 220 هزار تومان است که قیمت آن از تیر ماه گران نشده است.

او اظهار کرد: این روزها قیمت مواد پتروشیمی از جمله کیسه‌های پروپیلن بیش از حد گران شده است و مواد پتروشیمی نیز در بورس کالا معامله می‌شود.

شیخان با اشاره به وضعیت تولید سیمان گفت: سیمان به وفور در کارخانه‌ها وجود دارد و مشکلی در تامین این کالا وجود ندارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۸
کد مطلب: 53183
 
مرجع : تجارت نیوز