گروه معادن
 
پرداخت ۳.۳ میلیارد دلار تسهیلات به زنجیره معدن
گروه معادن - رئیس هیئت مدیره بانک صنعت و معدن گفت: در ۱۰ سال اخیر, ۳.۳ میلیارد دلار تسهیلات به زنجیره معدن پرداخت شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، حسین مهری در حاشیه مراسم امضا توافقنامه اعطای تسهیلات و کمک‌های فنی و اعتباری به طرح‌های غیر دولتی معدنی افزود: با توجه به تنوع مواد معدنی، بحث معادن بسیار حائز اهمیت است و سیاست‌های دولت این است که از صادرات محصولات خام جلوگیری کند.

وی اضافه کرد: مبلغ این تفاهم نامه,‌۶ هزار میلیارد ریال است و ۲ هزار میلیارد ریال هم از سازمان برنامه و بودجه تامین می‌شود و بانک صنعت و معدن نیز ۲ برابر این مبالغ، از منابع داخلی خود پرداخت می‌کند.

وی گفت: تسهیلات به دو روش پرداخت می‌شود در روش اول تسهیلات وجوه اداره شده است که متقاضی باید به سازمان‌های استانی مراجعه کنند و صندوق نیز افراد را معرفی و تضامین را به بانک ارائه می‌دهد و در نهایت بانک تسهلات را پرداخت می‌کند.

وی افزود: در روش دوم، تسهیلات با نرخ سود و کارمزد حمایتی مشروط است که نرخ سود از صفر تا ۶ درصد است و مدت باز پرداخت ۵ سال، دوران تنفس ۶ ماه و دوره مشارکت نیز, ۶ ماه است.

مهری گفت: در روش اول آورده متقاضی, ۲۵ درصد است و منابع به صورت قرض الحسنه می‌باشد در روش دوم، اورده متقاضیان ۲۰ درصد است.

رئیس هیئت مدیره بانک صنعت و معدن ادامه داد: در ۱۰ سال اخیر, ۳.۳ میلیارد دلار تسهیلات به زنجیره معدن پرداخت شده است و ۶۶ هزار میلیارد ریال از منابع داخلی بانک برای ۱۰ رسته معدنی پرداخت شده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۴
کد مطلب: 53158
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما