قدرت شرکت‌های تابعه ایمیدرو برای جمع کردن ۱۰۰٪ صف فروش

10 مهر 1399 ساعت 11:07


به گزارش ماین نیوز، شرکت‌های تابعه ایمیدرو شامل فملی، فولاد، کچاد، کگل، فخوز، ومعادن، کنور و فجر و ... که حدود ۱۷٪ ارزش کل بورس را تشکیل می‌دهند، قدرت جمع کردن ۱۰۰٪ صف فروش را در معاملات روزانه دارند و منابع مالی لازم نیز در دسترس است.

مشکل اینجاست که صحبت‌های متناقض و تغییرات پیاپی مقررات، اطمینان سهامداران حقیقی را سلب کرده و تضمینی برای اینکه روز بعد از فردا، روند بازار همچنان منفی باشد و مجددا صف فروش تشکیل شود، وجود ندارد و البته این موضوع مانع اقدام قاطع شرکت‌ها است.

اگر وزارت اقتصاد و بانک مرکزی بتوانند در هفته جاری با وزارتخانه‌های رفاه، نفت و صمت هماهنگ و سهام حوزه‌های عمده بازار شامل خودرو و پالایشی را مدیریت کنند، همزمان با کاهش نگرانی سرمایه‌گذاران، حقوقی‌ها کار را تمام خواهند کرد.

البته در کنار اقدام بالا، لازم است به منافع سهامداران احترام گذاشته شود و بورس به دقت بر آن نظارت کند و دارای اختیارات کافی در این زمینه باشد. اینکه بانک مرکزی به معدنی‌ها ابلاغ می‌کند تا ارز ۲۷ هزار تومانی را ۲۳ هزار تومان بفروشند و یا مصوب می‌شود که خودروی ۴۰۰ میلیونی بازار را ۲۰۰ میلیون عرضه کنند، منافع شرکت‌ها و سهامداران را تهدید کرده و مانع بازگشت اطمینان به بازار است/کامودیتیز


کد مطلب: 53066

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/53066/قدرت-شرکت-های-تابعه-ایمیدرو-جمع-کردن-۱۰۰-صف-فروش

ماین نیوز
  http://www.minews.ir