گروه معادن ساير حوزه ها
 
توسط رئیس جمهور؛
فاز اول پروژه انتقال آب از خلیج فارس به سیرجان افتتاح می‌شود
گروه معادن >ساير حوزه ها - فاز اول پروژه انتقال آب از خلیج فارس به سیرجان مهرماه با حضور رئیس جمهور به بهره برداری می‌رسد.
 
به گزارش ماین نیوز، محمدجواد فدایی پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از پروژه انتقال آب از خلیج فارس به سیرجان گفت: اجرای این پروژه نشان داد که علی رغم تحریم‌ها و محدودیت‌ها می‌توان پروژه‌های بزرگ را انجام داد.

وی گفت: این پروژه یک الگوی موفق است که نشان می‌دهد می‌توانیم طرح‌های بزرگ را اجرا و با توان خودمان به پایان برسانیم.

فدایی افزود: امروز شاهد انتقال آب شیرین از خلیج فارس به استان کرمان و در ادامه به استان یزد با احداث ۳۰۵ کیلومتر هستیم.

استاندار کرمان ادامه داد: از امروز آب در مخزن ۴۵ هزار مترمکبی ذخیره می‌شود و با طی مسیر ۱۵ کیلومتری به تأسیسات مجتمع صنعتی و معدنی سنگ آهن گل گهر می‌رسد.

وی گفت: برای اجرای این طرح بزرگ ملی بیش از ۲۵۰ میلیون یورو و ۸ هزار میلیارد تومان از اعتبارات معدنی و صنعتی استان و کشور هزینه شده است که در فاز دوم و سوم این طرح به مس سرچشمه و سنگ آهن چادرملو در استان یزد خواهد رسید.

فدایی افزود: این طرح ۲۴ مهرماه به دست رئیس جمهور به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار کرمان بیان کرد: امین آب چالشی بر سر راه توسعه صنایع این استان محسوب می‌شود و با حل آن، زمینه جهش و رونق تولید را در حوزه صنعتی و معدنی فراهم خواهد شد.

در سفر امروز استاندار کرمان به سیرجان و در راستای پروژه بزرگ «انتقال آب خلیج فارس» آب شیرین شده به مخزن ۴۵ هزار متر مکعبی رسید و خط انتقال به طول ۱۵ کیلومتر تا تأسیسات مجتمع گل گهر به صورت آزمایشی افتتاح شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۹
کد مطلب: 53048
 
مرجع : خبرگزاری مهر