گروه معادن
 
میان وزارت صمت، سازمان برنامه و بودجه کشور و صندوق بیمه معادن:
تفاهم‌نامه کمک به طرح‌های معدنی منعقد شد
گروه معادن - صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی تفاهم‌نامه‌ای سه‌جانبه در راستای اجرای طرح اعطای کمک‌های فنی و اعتباری به طرح‌های معدنی ، غیردولتی و صنایع وابسته منعقد کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، در راستای اجرای طرح اعطای کمک‌های فنی و اعتباری به طرح‌های معدنی و غیردولتی و صنایع وابسته، توافقنامه‌ای سه‌جانبه میان وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان برنامه و بودجه کشور و همچنین صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، منعقد شد که به موجب این توافقنامه، کمک‌های فنی و اعتباری با تضمین بیمه‌نامه‌های اعتباری صادره از سوی صندوق بیمه به متقاضیان طرح‌های معدنی غیردولتی معرفی شده از سوی واگذارنده اعتبار و دارای پروانه اکتشاف یا بهره‌برداری، اعطا می‌شود.

همچنین مقرر شد پیش از اجرای این توافقنامه‌، تفاهم‌نامه‌ای جداگانه میان بانک صنعت و معدن و صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی منعقد شود. این تفاهم‌نامه پیش از این به شکلی دیگر با بانک صنعت و معدن منعقد شده که در جهت تسهیل دسترسی معدن‌کاران به منابع بانکی، اکنون تقویت شده است.

طبق اعلام صندوق بیمه‌ سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، این صندوق یکی از ارکان اصلی این طرح بوده و این توافق نامه‌ها جزو الزامات پیشبرد اهداف در بخش تامین منابع مالی خواهد بود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۸
کد مطلب: 53022
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا