گروه معادن
 
نبئی در گفت‌وگو با ماین نیوز خبر داد:
حضور فعال سازمان نظام مهندسی معدن ایران در ماینکس ۲۰۲۰
گروه معادن - رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران از حضور فعال این سازمان در نهمین نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنايع معدنی ایران (MINEX 2020) خبر داد و گفت: قصد داریم در این نمایشگاه دستاوردهای سازمان طی یک سال اخیر را در معرض دید عموم بگذاریم.
 
تقی نبئی در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی معدن ایران حمایت از نمایشگاه‌ها و رویدادهای مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی را جزو وظایف خود می‌داند، افزود: بر همین اساس نیز چندین سال است که با نمایشگاه ماینکس همکاری می‌کنیم و امسال نیز این همکاری ادامه یافته است.

وی با بیان اینکه سال قبل برنامه استراتژی سازمان نظام مهندسی معدن ایران برای ۶ سال آینده تدوین شده و به تصویب رسید، توضیح داد: در راستای اجرای این برنامه دستاوردهای مختلفی در حوزه‌های آموزش و پژوهش، سرمایه‌گذاری و استارت‌آپ‌ها داشته‌ایم که در نمایشگاه ماینکس به صورت کلی به معرفی این دستاوردها می‌پردازیم. همچنین دو تفاهم نامه مهم با مرکز دولتی صادرات روسیه و بانک تجارت امضا کردیم که تفاهم نامه با بانک تجارت در ارتباط با پذیرش پروانه بهره‌برداری معادن به عنوان وثیقه از سوی بانک‌ها به منظور دادن تسهیلات به بهره‌برداران معدنی است.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران افزود: سازمان نظام مهندسی معدن ایران در حوزه استارت‌آپ‌ها نیز فعالیت‌هایی را آغاز کرده و از تمامی علاقه‌مندان به فعالیت در این حوزه دعوت به همکاری می‌کند. همچنین بنیاد برکت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با امضای تفاهم نامه‌هایی از فعالیت‌های سازمان نظام مهندسی معدن ایران در حوزه استارت‌آپ‌ها حمایت می‌کنند. به عنوان مثال سازمان در استان سیستان و بلوچستان به عنوان مشاور بنیاد برکت در امور مرتبط با بخش معدن انتخاب شده است.

گفتنی است نهمین نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (MINEX 2020) و نهمین نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی (iMat 2020) بطور همزمان از ۸ تا ۱۰ مهر ماه سال جاری در مصلی امام خمینی (ره) در تهران برگزار می‌شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۱
کد مطلب: 52985