گروه معادن
 
انتقاد امام جمعه کرمان از حضور بازنشستگان و غیرمعدنی‌ها در معادن استان کرمان
گروه معادن - امام جمعه کرمان با اشاره به حضور گسترده بازنشستگان و غیرمعدنی‌ها در معادن استان کرمان گفت: هر کسی که واسطه‌ای داشته توانسته مسئولیتی را در یکی از معادن استان به عهده بگیرد.
 
به گزارش ماین نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در دیدار رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با وی با اشاره به اینکه استان کرمان یک استان معدنی است و حدود 28 درصد معادن کشور در استان کرمان قرار دارد اظهار داشت: حضور رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در کرمان و شناخت مشکلات و مسائل این حوزه می‌تواند برای مجموعه استان بسیار مفید و موثر باشد.

وی با اشاره به معضل خام فروشی در حوزه معدن در استان کرمان گفت: باید از این مسئله هر چند که میزان آن کم باشد جلوگیری آن گرفته شود تا ارزش افزوده آن برای استان ایجاد شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب مجلسی که در این دوره شکل گرفته یک مجلس انقلابی است ادامه داد: مردم به این مجلس امید داشته و آن را مجلسی قوی، با انگیزه و بااراده می‌دانند اما نمایندگان مجلس باید به این نکته توجه داشته باشند که این نگاه‌ها تا یک مدتی است و اگر دیدند که انتظارات آنها از مجلس برآورده نمی‌شود و این مجلس با آن چیزی که تصور می‌کردند فاصله گرفته آرام آران نگاه اجتماعی که پشت مجلس است ضعیف می‌شود.

وی با بیان اینکه مجلس با حرکت‌های بزرگش می‌تواند نگاه مردم را تقویت کند افزود: یکی از این اقدامات بزرگ نمایندگان مجلس می‌تواند در حوزه مباحث اقتصادی باشد.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه ستون فقرات این مجلس چند کمسیون اقتصادی آن است گفت: در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و همه امید و توقعات مردم از این کمیسیون‌ها است.

وی با بیان اینکه امروز به مسئله خام فروشی در تعرف جدید آن باید توجه شود و حتی به خام فروشی در مراحل بعد آن باید توجه شود ادامه داد: مواد معدنی باید تا جایی که امکان آن در کشور وجود دارد فرآوری شوند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه در دیداری با مقام معظم رهبری به ایشان گفتم که "وضعیت معادن ما در استان کرمان این گونه است اما سهم معادن در سر سفره مردم کرمان احساس نمی‌شود" ادامه داد: تاکید حضرت آقا بر پیگیری این مسئله و مطالبات استان از سوی نمایندگان، استاندار و مسئولان استان کرمان بود.

وی با تاکید بر اینکه در بحث اجتماعی و فرهنگی معادن استان کرمان باید سهم خودشان را بدهند گفت: کارخانه‌های ارزش افزوده باید در حد امکان در خود استان راه‌اندازی شده تا چهره استان کرمان عوض شود.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه معادن استان کرمان چند مشکل بزرگ دارند که مجلس می‌تواند آنها را حل کند عنوان کرد: حضور گسترده بازنشستگان در معادن استان کرمان از جمله این مشکلات است.

وی با بیان اینکه باید راه را برای جوانان باز کرد افزود: متاسفانه چون راه‌های قانونی بسته نیست هر کسی که واسطه‌ای داشته توانسته مسئولیتی را در یکی از معادن استان به عهده بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان تصریح کرد: با حقوق و مزایایی که به یک بازنشسته در معادن استان کرمان داده می‌شود می‌توان چهار تا پنج جوان را راهی بازار کار کرده و مشکلات آنها را حل کرد.

وی مشکل دیگر را حضور غیر معدنی‌ها در معادن استان کرمان دانست و افزود: افرادی که با واسطه و رفاقت مامویت خود را به معادن آورده‌اند و در جاهای مختلفی از هیئت مدیره‌ها گرفته تا مدیران عامل حضور دارند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه عموما نسل هیئت مدیره‌ها در معادن استان کرمان معدنی نیستند گفت: این مسئله باعث جنجال‌های زیادی در معادن استان کرمان می‌شود.

وی با اشاره به بحران‌هایی که در کشور ما در حوزه خودروسازی با آن روبه‌روست گفت: افزایش چند برابری قیمت خدرو و وجود خدروهای بی‌کیفیت در کشور معضل مهمی است که انتظار داریم کمیسیون صنایع مجلی فکری برای آن بکند.

امام جمعه کرمان با اشاره به ویژگی‌های رزم‌حسینی وزیر پیشنهادی وزرات صمت گفت: با توجه به سوابقی که وی در استان کرمان دارد از چند ویژگی خوب برای تصدی این پست برخوردار است.

وی با بیان اینکه هر چند عمر زیادی از این دولت باقی نمانده تا رزم‌حسینی بتواند کارهای زیادی انجام دهد افزود: رزم‌حسینی به دنبال انجام کارهای زیرساختی است، از جنس سردار سلیمانی بوده و نگاه متعادلی در حوزه سیاسی دارد.

عزت‌الله اکبری‌تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اشاره به ارادت ویژه‌ای که به سیدالشهدای جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی داشت گفت: شاید اگر حاج قاسم در زمان حیاتشان من را می‌دیدند نمی‌شناختند اما این احساس و ارادت من یک حس درونی است.

وی با اشاره به اینکه در دوره‌های قبل نیز نمایندگی مجلس را به عهده داشتم افزود: این دوره نماینده مردم تهران هستم و از ابتدا با خودم عهد کردم که به اولین استانی که سفر می‌کنم استان کرمان باشد تا به دیدار حاج قاسم بروم.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از استان‌های دیگر نیز دعوت شده بود تا به این استان‌ها سفر کنم اما قبول نکردم و دعوت دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برای سفر به کرمان را پذیرفتم تا به عهد خود وفا کنم.

حضور در همایش روز صنعت و معدن، بررسی مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی استان کرمان، دیدار با فعالان صنعتی و معدنی استان کرمان و دیدار با مدیران ارشد استان کرمان از جمله برنامه‌های سفر رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی به استان کرمان است.
تاریخ انتشار : جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۳
کد مطلب: 52976
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم