گروه معادن
 
عظیمی در گفت‌وگو با ماین نیوز خبر داد:
معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معادن کوچک مقیاس در نمایشگاه ماینکس ۲۰۲۰
گروه معادن - مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس گفت: در نهمین نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (ماینکس 2020) طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، دستاوردهای این طرح و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معادن کوچک مقیاس در غرفه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران معرفی خواهند شد.
 
سیدرضا عظیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز با اشاره به اینکه طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس حضور فعالی در نمایشگاه ماینکس 2020 خواهد داشت، افزود: قصد داریم در قالب بنرهایی اطلاعات مربوط به معادن کوچک و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این معادن را به سرمایه‌گذاران معرفی کنیم.

وی افزود: یکی از دستاوردهای اجرای این طرح از ابتدای سال 97 تاکنون معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معادن کوچک، استانداردسازی روش‌های معرفی این فرصت‌ها، ایجاد ارتباط بین معدنداران کوچک، سرمایه‌گذاران و معدنکاران بزرگ و ایجاد هم‌افزایی بین این سه حوزه بوده است. در قالب اجرای طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این حوزه که تا پیش از این مغفول مانده بود، بار دیگر مورد توجه قرار گرفته است.

عظیمی تاکید کرد: معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معادن کوچک به صنایع معدنی باعث اتصال زنجیره تولید از بخش معدن تا صنایع معدنی شده و حاشیه سود مربوط به ارزش افزوده ماده معدنی در کل زنجیره تقسیم می‌شود.

مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس توضیح داد: در سال 98 این طرح به عنوان طرح اقتصاد مقاومتی معرفی شد و در فاز نخست قرار بود 500 معدن کوچک مقیاس در قالب این طرح احیا شوند که تاکنون حدود 200 معدن احیا و 86 معدن آن فعال نهایی شده است. ادامه این طرح که مدت زمان اجرای آن 5 سال تعیین شده است، بستگی به بازخورد نتایج طرح و نظر حاکمیت دارد اما نکته اصلی این است که اجرای این طرح بدون حمایت معاونت معدنی وزارت صمت ممکن نیست. با توجه به استقبال خوبی که از این طرح شده و فرصت‌های زیادی که در آن وجود دارد، امیدواریم معاونت معدنی از ادامه اجرای این طرح حمایت کند.

گفتنی است نهمین نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (MINEX 2020) و نهمین نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی (iMat 2020) بطور همزمان از ۸ تا ۱۰ مهر ماه سال جاری در مصلی امام خمینی (ره) در تهران برگزار می‌شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۲
کد مطلب: 52965