گروه صنایع معدنی فولاد
 
عملکرد رو به رشد کاوه در نیمه اول 99
از رتبه ۳ در صادرات فولاد کشور تا میوه دادن یک پروژه استراتژیک
گروه صنایع معدنی >فولاد - شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در حالی نیمه نخست سال 1399 را پشت سر گذاشت که در این مدت موفق شد پروژه مهم فاز 2 فولادسازی را به نتیجه برساند و در عین حال رتبه سوم صادرات فولاد کشور را نیز بدست آورد.
 
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، تولید شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در پنج ماهه نخست 1399 در زمینه آهن اسفنجی به 670 هزار و 299 تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال قبل 7% رشد را نشان داد. همچنین تولید شمش بیلت این شرکت در این مدت با کاهش 12 درصدی به 433 هزار و 739 تن رسید. اگرچه تولید مرداد ماه با رشد 8 درصدی به 109 هزار و 649 تن رسید.

اما در حوزه صادرات، فولاد کاوه جنوب کیش در 5 ماهه نخست امسال 211 هزار و 400 تن شمش بیلت صادر کرد که 43% کاهش را نشان داد. در این مدت 10 هزار تن آهن اسفنجی هم توسط این شرکت صادر شد. مجموع صادرات فولاد کشور هم در پنج ماهه امسال با کاهش 39 درصدی به حدود 1.7 میلیون تن رسید.

فولاد کاوه جنوب کیش در پنج ماهه امسال بعد از شرکت‌های فولاد خوزستان و ذوب آهن اصفهان رتبه سوم بزرگترین صادرکنندگان فولاد کشور را به خود اختصاص داد.

طبق آخرین اطلاعات منتشر شده، تولید آزمایشی فاز ۲ فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش از شهریور ماه آغاز شده و قرار است بهره‌برداری و افتتاحیه رسمی این پروژه این فاز از مهر ماه انجام شود. تولید فاز ۲ فولادسازی برای امسال ۳۰۰ هزار تن پیش‌ببنی شده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۸
کد مطلب: 52939