گروه صنایع معدنی فولاد
 
دولت با قیمت‌های دستوری نمی‌تواند بازار فولاد را مدیریت کند
گروه صنایع معدنی >فولاد - یک عضو انجمن فولاد با تاکید براینکه دولت باید راهکار مناسبی را برای مدیریت بازار فولاد اعمال کند، گفت: دولت فکری برای صادرات ۹ میلیون تن محصولات فولادی بکند.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا شهرستانی، در خصوص عرضه تمام محصولات کارخانجات فولادی در بورس کالا، اظهار داشت: این تصمیم برای مدیریت قیمت محصولات فولادی اتخاذ شده است اما باید گفت جهت کنترل قیمت‌ها ارتباط معقولی باید بین عرضه و تقاضای کالا وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه اگر عرضه بیش از تقاضا باشد به طور حتم تولیدکنندگان با ضرر روبرو می‌شوند، گفت: بخش طویل محصولات فولادی ما 19 میلیون تن تولید شمش دارد که از این میزان 10 میلیون تن مصرف داخلی و صادرات انجام شده و 9 میلیون تن مازاد تولید داریم، نباید با تصمیمات غیرکارشناسی بازارهای صادراتی و داخلی کارخانجات فولاد را دچار مشکل کرد.

این عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد تصریح کرد: دولت باید به جای تصمیمات ضدونقیض برای بخش فولادی از این حوزه حمایت و بستر لازم را برای صادرات محصولات مازاد فراهم کند.

شهرستانی با تاکید براینکه با قیمت‌های دستوری به هیچ عنوان نتایج مناسبی به وجود نخواهد آمد، عنوان کرد: تجربه ثابت کرده قیمت‌های دستوری نه تنها سودی نخواهد داشت بلکه هم تولیدکننده و هم مصرف کننده را دچار مشکل کرده و صنایع مسیر توسعه و پیشرفت را طی نخواهند کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۶
کد مطلب: 52920
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم