گروه معادن
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:
۳۰ میلیارد تومان اعتبار جهت حفاظت و اکتشاف معدن آلبلاغ اسفراین
گروه معادن - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تخصیص اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی برای معدن آلبلاغ اسفراین خبر داد و گفت: مسیر ناهموار منطقه باعث شده کسی در مناقصه واگذاری معدن شرکت نکند.
 
به گزارش ماین نیوز، خداداد غریب پور ظهر امروز در شورای معادن خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: رویکرد وزارت صنعت. معدن و تجارت توسعه معادن است و در این راستا خواسته‌های به حق خراسان شمالی را پاسخ می‌دهیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام مشکلات فراوان در حوزه بودجه کشور، گفت: با تمام این مشکلات، معادن کشور به وسعت ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار کیلومتر مربع در حال اکتشاف و بهره برداری هستند که سهم خراسان شمالی ۶ هزار کیلومتر مربع است.

وی با اشاره به فعال بودن معادن در بازار سرمایه افزود: ۲۲ درصد بازار سرمایه را معادن و صنایع معدنی تشکیل داده‌اند.

غریب پور با تاکید بر ظرفیت بالای خراسان شمالی در حوزه معادن گفت: کارخانه آلومینا جاجرم در این حوزه فعالیت مناسب دارد که طرح‌های توسعه آن مورد بحث قرار خواهد گرفت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به ظرفیت بالای معدن آلبلاغ اسفراین اشاره داشت و تصریح کرد: تاکنون ۳۴ تونل غیر مجاز این منطقه مسدود شده و پاک سازی هایی انجام گرفته است.

وی افزود: به منظور حفاظت از این معدن ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و برای اکتشاف ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌ایم اما به دلیل سختی عبور و مرور به منطقه در مناقصه کسی حاضر نشد و از این رو مناقصه را تمدید کردیم.

غریب پور ادامه داد: در فاز اول شناسایی آلبلاغ ۳۰۰ نمونه برداشت و به آزمایشگاه ارسال شده است زیرا فعالیت‌های معدنی کار دقیق علمی می‌خواهد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۷
کد مطلب: 52880
 
مرجع : خبرگزاری مهر