گروه معادن
 
مزایده ۶ معدن مهم در خراسان رضوی
گروه معادن - ۶ معدن مهم در خراسان رضوی به مزایده گذاشته می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: ۶ معدن استانمزایده ۶ معدن مهم در خراسان رضوی شامل سه معدن سنگ آهن در منطقه سنگان شهرستان خواف، دو معدن سنگ آهن در نیشابور و یک معدن مرمریت در شهرستان تربت‌حیدریه که از صاحبان آن سلب صلاحیت شده است به مزایده عمومی گذاشته می‌شود.

علی رسولیان افزود: این معادن از مجموع ۴۰۰ معدنی است که مشکلاتی در بهره‌برداری با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری دارند.

وی افزود: شرط بهره‌برداری از این معادن دارا بودن برنامه مشخص بهره بردار در استخراج و پروانه بهره‌برداری قبلی از سازمان صنعت، معدن و تجارت است و بهره‌بردار باید طرح زیست محیطی براب بهره‌برداری صحیح و اصولی از معدن ارایه دهد.

۴۶ نوع ماده معدنی در خراسان رضوی وجود دارد که عمده مواد شناخته شده در کشور را شامل می‌شود. مواد فلزی شامل سنگ آهن، منگنز، طلا، کرومیت و مس و مواد غیرفلزی شامل خاک صنعتی، سلیس، کائولن، زغال سنگ، مصالح ساختمانی و سنگ‌های تزیینی عمده معادن این استان است.

۹۱۴ فقره پروانه بهره برداری معدنی معتبر با ذخیره بیش از ۲ میلیاردو ۷۰۰ میلیون تن و سرمایه گذاری ۱۰۹ هزار و ۷۲ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای بیش از ۱۰ هزار و ۳۰۰ نفر در خراسان رضوی وجود دارد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۰
کد مطلب: 52871
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما