گروه معادن
 
سراجیان در گفت‌وگو با ماین نیوز خبر داد:
برگزاری بخش نمایشگاهی iMat ۲۰۲۰ همزمان با ماینکس ۲۰۲۰
کنفرانس در روزهای 20 و 21 آبان برگزار می‌شود
گروه معادن - دبیر اجرایی نهمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی (iMat 2020) گفت: امسال برای سومین سال پیاپی نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی به صورت همزمان با نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (ماینکس 2020) از ۸ تا ۱۰ مهر ماه سال جاری در مصلی امام خمینی (ره) در تهران برگزار می‌شود.
 
حسین سراجیان در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز افزود: کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی از چهار سال پیش و از سال 1396 تاکنون با تصمیم روسای انجمن مهندسی متالورژی و مواد ایران و انجمن علمی ریخته‌گری ایران جهت ارتباط هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه در خارج از محیط دانشگاهی برگزار می‌شود که اولین دوره آن در مهرماه سال 1396 در محل هتل المپیک تهران برگزار شد. سپس با هدف گسترش و ایجاد نمایشگاهی که تکمیل کننده‌ی زنجیره‌ی معدن تا متالورژی و ریخته‌گری باشد تصمیم گرفته شد که این رویداد همزمان با نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (ماینکس) برگزار شود.

وی گفت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا اجازه برگزاری حضوری کنفرانس توسط وزارت علوم داده نشد و با توجه به تعطیلی دانشگاه‌ها و آزمایشگاه‌های دانشگاهی و به تعویق افتادن پروژه‌های دانشگاهی و همچنین درخواست‌های بسیار دانشجویان و محققان که در این مدت از خدمات آزمایشگاهی بهره‌مند نبودند و موفق به تکمیل پروژه ها و مقالات خود نشده بودند، تصمیم گرفته شد که کنفرانس بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی (iMat 2020) امسال با تاخیری حدودا یک ماهه در روزهای 20 و 21 آبان ماه برگزار شود اما نمایشگاه جانبی این رویداد مانند دوره‌های قبل به صورت همزمان با ماینکس 2020 در روزهای 8 تا 10 مهر ماه برگزار خواهد شد.

سراجیان تاکید کرد: برای برگزاری آنلاین کنفرانس بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی بهترین زیرساخت‌های ممکن را در نظر گرفته‌ایم و هم ارسال‌کنندگان مقالات و هم داوران می‌توانند به صورت مجازی و همزمان در این کنفرانس شرکت کرده و به ارائه مقالات و داوری مقالات بپردازند. همچنین در تلاشیم تا تعدادی از اساتید خارجی نیز در این کنفرانس شرکت کنند و تاکنون نیز تعدادی مقالات از برخی از کشورها برای حضور در این کنفرانس دریافت کرده‌ایم.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۳
کد مطلب: 52837