گروه معادن مس
 
شستا حدود ۲ هزار میلیارد تومان در صنایع مس سیستان و بلوچستان سرمایه‌گذاری می‌کند
گروه معادن >مس - مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) گفت: این شرکت حدود ۲ هزار میلیارد تومانی در صنایع مس سیستان و بلوچستان با ظرفیت ایجاد اشتغال یکهزار نفر سرمایه‌گذاری می‌کند.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد رضوانی فرروز پنجشنبه در نشست جمع‌بندی سفر به سیستان و بلوچستان اظهارداشت: یکی از فرصت‌های سرمایه گذاری در این استان ایجاد کارخانه فرآوری در محدوده‌ معدنی جنگجا نیمروز بوده که در همین ارتباط با سرمایه‌ای افزون‌بر ۲ هزار میلیارد تومان فاز اول کارخانه فرآوری مس ایجاد شده است.

وی افزود: برنامه‌ریزی سرمایه گذاری‌های زودبازده در گلخانه و دامپروری سیستان و بلوچستان انجام شده و در بازدید از محل گلخانه‌های چاه نیمه زهک زیرساخت‌های لازم برای اجرای این مهم فراهم شده است.

مدیرعامل‌شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) ادامه داد: کنسرسیومی با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای اجرای پروژه‌های زود بازده و سرمایه گذاری در زمینه‌های مختلف از جمله دامپروری و گلخانه ایجاد شده است.

وی گفت: برای توسعه محدوده معدنی خارستان –بیدستر تفتان شرکت توسعه معادن پارس تامین اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

رضوانی‌فر با اعلام حمایت از پروژه معدنی خارستان _ بیدستر ادامه داد: این محدوده منبع ثروت غنی برای سیستان و بلوچستان و یکی از علمی‌ترین طرح‌های اکتشافی به حساب می آید.
وی بیان کرد: برای توسعه محدوده معدنی خارستان _بیدستر، ۶۰ کیلومتر جاده دسترسی ایجاد شده و بر مبنای برآورده‌های اکتشافی قطعی، درخواست گواهی کشف به منظور اجرایی کردن فاز اول کارخانه فرآوری (کارخانه استحصال) طی ۱۶ ماه داده شده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) ادامه داد: این شرکت قصد سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تولید ۵۰ مگاوات برق در منطقه میل نادر، استخراج و فرآوری ماده معدنی تیتانیوم، مس، طلا و دامپروری در سیستان و بلوچستان را دارد.

وی اظهارداشت: تا دوشنبه هفته آینده بر اساس بازدیدهای صورت گرفته از سیستان و بلوچستان، بسته‌های سرمایه گذاری در این استان ارائه خواهد شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان نیز در نشست گفت: به منظور سرمایه‌گذاری در این استان از ظرفیت‌های شرکت‌های بزرگ دولتی در وزارتخانه‌ها و بخش‌های دارایی این امکان می‌توان استفاده کرد.

داود شهرکی افزود: روز گذشته با حضور مدیرعامل شستا و هیات همراه از مجتمع گلخانه‌ای در شهرستان زهک و محدوده معدنی مس جنگجا، معدن و کارخانه فرآوری آنتیموآن، شرکت صنایع سیمان خاش، محدوده اکتشافی پلی متال و خارستان- بیدستر تفتان بازدیدهایی به عمل آمد.
وی با بیان اینکه مستعدترین ماده معدنی کشف شده در محدوده معدنی جنگجا با ذخایر بسیار مطلوبی قرار دارد افزود: در محدوده اکتشافی مس شهرستان نیمروز ۶ دستگاه حفاری فعال است که ذخایر معدنی خوبی را در این محدوده کشف و معرفی خواهد کرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در مورد اکتشاف و سرمایه‌گذاری در حوزه موادمعدنی طلا و مس در این استان طی ماه‌های آینده خبرهای خوبی اعلام خواهد شد.

وی اظهارداشت: امروز محدوده معدنی خارستان-بیدستر در شهرستان تفتان با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان مورد بازدید قرار گرفت.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۴
کد مطلب: 52832
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا