گروه معادن سرب و روی
 
جذب ۲ هزار نیرو در معدن سرب و روی مهدی آباد
گروه معادن >سرب و روی - یکی از مهمترین مشکلات واحد‌های تولیدی و صنعتی مهریز استان یزد ،کمبود شدید نیروی کارگر ساده است.
 
به گزارش ماین نیوز، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهریز ، به جایگاه دوم نرخ بیکاری از لحاظ کمترین آمار بیکاری در استان اشاره کرد و گفت: نرخ بیکاری شهرستان نه و شش دهم درصد است و بعد از میبد با نه و دو دهم درصد در جایگاه دوم از لحاظ کمترین آمار بیکاری در استان قرار داریم .

دهقانیزاده افزود : ولی بیشتر افراد متقاضی کار در منطقه دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و تعدادی نیز دانش آموخته دکتری هستند که زمینه برای جذب آن‌ها به عنوان کارگر ساده وجود ندارد.

وی همچنین از ایجاد اشتغال ۲ هزار نفری معدن سرب و روی مهدی آباد در آینده خبر داد و افزود: تا سال هزار و چهارصد ۲ واحد‌های فرآوری این مجموعه به پایان می‌رسد و به مرور زمینه اشتغال 2 هزار نفر فراهم و به آمار اشتغال شهرستان افزوده که ظرفیت خوبی برای شهرستان مهریز است .

وی افزود: امیدواریم بتوانیم با تربیت و تامین نیرو‌های مورد نیاز (کارشناسان فنی و کارشناسان حوزه صنعت) برای تامین نیرو این مجتمع بزرگ صنعتی گام برداریم.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهریز در ادامه از افزوده شدن 6 تعاونی به شهرستان مهریز خبر داد و گفت: با احتساب این تعاونی‌ها تعداد تعاونی‌های شهرستان به سیصد و هفتاد تعاونی رسیده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۴
کد مطلب: 52825
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما