گروه صنایع معدنی فولاد
 
معاملات ۱۹.۵۰۰ میلیارد ریالی فولاد مبارکه در بورس کالا؛
رشد نرخ ورق گرم به بیش از ۱۰۸ میلیون ریال در هر تن
گروه صنایع معدنی >فولاد - ارزش معاملات هفته گذشته فولاد مبارکه به ۱۹.۵۰۰ میلیارد ریال رسید و به این ترتیب جمع کل ارزش معاملات این شرکت در بورس کالا و از ابتدای سال تا کنون به حدود ۲۰۰ هزار میلیارد ریال رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت فولاد مبارکه هفته پر عرضه‌ای را در بورس کالا ثبت کرد و با ثبت ۱۹.۵۰۰ میلیارد ریال عرضه‌های صورت گرفته در این هفته، جمع کل ارزش معاملات این شرکت از ابتدای سال تا پایان هفته گذشته به حدود ۲۰۰ هزار میلیارد ریال رسید.

در این هفته شاهد عرضه و معامله ۱۳۱ هزار تن ورق گرم توسط این شرکت بودیم. نرخ متوسط هر تن از محصول ورق گرم رکورد جدیدی را ثبت کرد و به ۱۰۸ میلیون و ۱۷۰ هزار ریال به ازای هر تن رسید. این نرخ نسبت به دو هفته گذشته که آخرین معاملات ثبت شده ورق گرم بوده، با ۱۳ درصد افزایش قیمت همراه بوده که ارزش معاملات این محصول به ۱۴ هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال رسید و بیش از ۷۰ درصد از کل ارزش معاملات این شرکت در بورس کالا مربوط به این محصول بود.

همچنین در هفته گذشته، ۸.۱۴۵ تن ورق سرد به صورت مچینگ و با نرخ متوسط ۱۴۰ میلیون ریال به ازای هر تن معامله شد. این نرخ نسبت به هفته گذشته با توجه به نوع معامله که مچینگ بوده، تغییری را نشان نمی‌دهد.

۶.۰۹۰ تن نیز ورق قلع با متوسط نرخ ۱۵۴ میلیون و ۶۴۳ هزار ریال و به ارزش ۹۴۱ میلیارد ریال و ۷۷۶ میلیون ریال معامله شد.

در جدول زیر آمار معاملات محصولات شرکت فولاد مبارکه اصفهان ارائه شده است:


همان گونه که اشاره شد ارزش معاملات هفته گذشته این شرکت به ۱۹.۵۰۰ میلیارد ریال رسید و به این ترتیب جمع کل ارزش معاملات فولاد مبارکه اصفهان در بورس کالا و از ابتدای سال تا کنون به حدود ۲۰۰ هزار میلیارد ریال رسید. به نظر می‌رسد که با ادامه روند فعلی، می‌توان پیش بینی کرد که ارزش معاملات این شرکت در سال جاری به بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد ریال نیز برسد.

تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۴
کد مطلب: 52824
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز