رشد ۱۳ درصدی متوسط نرخ این آهن‌ساز اصفهانی؛

رشد محسوس نرخ تیرآهن و میلگرد" ذوب" در بورس کالا

سايت خبری بورس نیوز , 22 شهريور 1399 ساعت 22:04

نرخ تیر آهن شرکت به بیش از ۱۱۹ میلیون ریال در هر تن رسید.


به گزارش ماین نیوز، هفته گذشته شاهد معاملات بیش از ۱ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریالی ذوب آهن اصفهان در بورس کالا بودیم. به این ترتیب جمع کل ارزش معاملات این شرکت در بورس کالا از ابتدای سال تا پایان هفته سپری شده به بیش از ۳۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال رسید.

ارزش معاملات هفته جاری نسبت به هفته قبل از آن کاهش در حدود ۴۰ درصدی داشته که علت آن نیز کاهش عرضه‌های شرکت بوده است.

در این هفته ۱۱.۰۰۰ تن سبد تیرآهن با نرخ متوسط ۱۱۹ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال عرضه و معامله شد. این نرخ نسبت به هفته قبل از آن بیش از ۱۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد و شاهد ثبت بالاترین قیمت تیرآهن این شرکت در تاریخ معاملات آن در بورس کالا هستیم. به این ترتیب تنها در دو هفته گذشته نرخ این محصول با ۲۰ درصد افزایش مواجه بوده که شاید بتوان گفت این میزان رشد در این بازه زمانی بی نظیر بوده و این موضوع نشان از ادامه التهابات بازار فولاد همانند سایر بازار‌ها به دلیل نوسانات و رشد محسوس نرخ دلار نیمایی بوده است.

همچنین در این هفته ۳.۳۰۰ تن میلگرد با نرخ ۹۳ میلیون و ۶۳۰ هزار ریال معامله شد. این نرخ در مقایسه با هفته قبل از آن افزایش ۱۰ درصدی را داشته است.

در این هفته همچنین شاهد عرضه محموله ریل این شرکت در بورس کالا بودیم که با توجه به عدم ثبت تقاضا، معامله‌ای در این محصول صورت نگرفت.

در جدول زیر آمار معاملات محصولات شرکت ذوب آهن اصفهان ارائه شده است:


همچنین در نمودار زیر روند تغییر نرخ محصولات این شرکت در سه ماه گذشته ارائه شده است.


کد مطلب: 52822

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/52822/رشد-محسوس-نرخ-تیرآهن-میلگرد-ذوب-بورس-کالا

ماین نیوز
  http://www.minews.ir