گروه معادن مس
 
نرخ کاتد مس ۶ درصد دیگر افزایش یافت؛
افزایش ۱۸ درصدی نرخ کاتد مس در یک ماه گذشته
گروه معادن >مس - نرخ فروش هر تن کاتد مس شرکت صنایع ملی مس ایران با توجه به افزایش نرخ جهانی مس و همچنین افزایش دلار در سامانه نیما به بیش از ۲۰ هزار تومان مجددا با افزایش قیمت همراه بود و به ۱۳۹ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان به ازای هر تن رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، بر اساس معاملات صورت گرفته در بورس کالا، شرکت صنایع ملی مس ایران در هفته منتهی به ۱۹ شهریور ماه ۱۳۹۹ موفق به فروش ۵.۸۵۰ میلیارد ریال انواع محصولات شده که این میزان فروش نسبت به هفته قبل از آن تغییری را نشان نمی‌دهد.

در هفته گذشته شاهد عرضه و معامله ۳.۷۲۰ هزار تن کاتد مس توسط این شرکت بودیم. نرخ فروش هر تن کاتد مس این شرکت با توجه به افزایش نرخ جهانی مس و همچنین افزایش دلار در سامانه نیما به بیش از ۲۰ هزار تومان مجددا با افزایش قیمت همراه بود و به ۱۳۹ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان به ازای هر تن رسید. این نرخ در مقایسه با هفته قبل از آن افزایش ۶ درصدی را نشان می‌دهد. به این ترتیب در دو هفته گذشته رشد ۱۰ درصدی نرخ فروش و در ماه گذشته رشد ۱۸ درصدی نرخ فروش کاتد مس این شرکت را شاهد بوده ایم.

در جدول زیر آمار معاملات کاتد مس شرکت ملی صنایع مس ایران ارائه شده است:


همچنین در نمودار زیر روند تغییر نرخ فروش کاتد مس این شرکت طی ۶ ماه اخیر ارائه شده که شاهد ثبت بالاترین نرخ فروش محصول کاتد این شرکت در بورس کالا در هفته گذشته هستیم.


همچنین در ادامه نمودار فروش هفتگی این شرکت در بورس کالا طی سه ماه اخیر ارائه شده است. جمع کل ارزش معاملات این شرکت از ابتدای سال تا پایان هفته دوم شهریور ماه به حدود ۷۸ هزار میلیارد ریال رسید.

همان گونه که در نمودار نیز مشخص است شاهد رشد ارزش معاملات هفتگی شرکت در دو هفته اخیر و در مقایسه با متوسط ماه‌های گذشته هستیم.

تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۵
کد مطلب: 52814
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز