فولاد بافت در فاز یک نسبت به طرح‌های فولادی جلوتر است

خبرگزاری فارس , 21 شهريور 1399 ساعت 15:51

مدیرعامل شرکت احیا استیل فولاد بافت گفت: فولاد بافت در فاز یک نسبت به طرح‌های فولادی جلوتر است.


به گزارش ماین نیوز، سورنا زمانیان امروز در حاشیه بازدید معاون وزیر از مجتمع فولاد بافت اظهار داشت: فولاد بافت جزو طرح‌های 8 گانه ملی بود که فاز اول آن با حضور رئیس‌جمهور در سال 98 به بهره‌برداری رسیده است و فاز دوم آن در سال 98 کلنگ‌زنی شد که فاز دوم آن شامل یک کارخانه گندله‌سازی به ظرفیت 2.5 میلیون تن و یک کارخانه احیا شماره دو به روش پرد (آهن اسفنجی سرد) با ظرفیت تولید سالانه 800 هزار تن است.

مدیرعامل شرکت احیا استیل فولاد بافت گفت: پیشرفت فیزیکی در فاز دو حدود 20 تا 25 درصد است و برنامه‌ریزی که داریم با همکاری بانک مرکزی و بانک صنعت و معدن پول از محل ال‌سی تزریق شود و پیش‌بینی می‌کنیم که 33 تا 34 درصد امسال پیشرفت داشته باشیم و برنامه این است که تلاش کنیم ظرف 30 ماه تا 33 ماه هر دو کارخانه به بهره‌برداری برسد.

زمانیان بیان کرد: ضریب سطح اشتغال که در فاز دو ایجاد می‌کند 700 نفر است و در فاز یک 250 نفر اشتغال ایجاد کرده است و در مجموع فولاد بافت در حال حاضر در بخش احیا استیل و شرکت‌های تابعه و پیمانکاران 700 نیرو مشغول است که تحول خوبی را در سطح شهرستان بافت، رابر، ارزوئیه به وجود آورده است.

مدیرعامل شرکت احیا استیل فولاد بافت خاطرنشان کرد: تقاضای کمک داریم در بخش زیرساخت‌ها از جمله انتقال گاز سراسری به فولاد، نیازمند 45 مگاوات برق برای فاز دوم هستیم که اگر بخواهیم در طرح توسعه آتی فولادسازی یک‌میلیون تنی به 70 مگاوات برق دیگر نیاز داریم.

زمانیان اظهار کرد: در بحث حمل‌ونقل امنیت ترافیکی مردم منطقه را به مخاطره انداخته است جاده دو بانده است در حالی که قرار بوده در سال 86 این جاده چهار بانده شود که صرفاً 13 کیلومتر اولش انجام‌ شده است.

وی عنوان کرد: در فاز یک و دو از همکارانم در شرکت برسو به‌عنوان مشاور، قرارگاه خاتم‌الانبیا، شرکت PRG و همکاران خودم در شرکت احیا استیل و توسعه راهبر تشکر کنم و فولاد بافت در فاز یک نسبت به طرح‌های فولادی جلوتر است.

مدیرعامل شرکت احیا استیل فولاد بافت بیان کرد: بافت یک منطقه کمتر توسعه یافته است و باید به شهرستان بافت بیشتر توجه شود که بتوانیم دینمان را به این منطقه ادا کنیم و تقاضایمان این است که دولت همیاری کند.


کد مطلب: 52803

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/52803/فولاد-بافت-فاز-یک-نسبت-طرح-های-فولادی-جلوتر

ماین نیوز
  http://www.minews.ir