گروه معادن زغال‌سنگ
 
نامه دبیر اجرایی خانه کارگر به وزیر کار:
خانه کارگر می‌تواند به ایمنی معادن نظارت کند
وضعیت ایمنی معادن ذغال سنگ کرمان مناسب نیست
گروه معادن >زغال‌سنگ - معادن ذغال سنگ کرمان، فاقد امکانات و تجهیزات ایمنی لازم و کافی بوده و از طرفی کارگران معادن، تشکل‌های کارگری از قبیل شورای اسلامی یا انجمن صنفی یا نماینده کارگری هم ندارند.
 
به گزارش ماین نیوز، عباس کاربخش (دبیر خانه کارگر کرمان) در نامه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواهان رسیدگی ویژه این وزارتخانه به موضوع ایمنی معادن کرمان و همکاری خانه کارگر در جهت افزایش ایمنی این معادن شد.

متن نامه به شرح زیر است:

«مقام محترم وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی

جناب آقای دکتر شریعتمداری

با تقدیم سلام

احتراما همانگونه که استحضار دارید، هراز چندگاهی حوادث مرگباری در معادن ذغال سنگ کرمان اتفاق می‌افتد. اخیرا هم در معدن هجدک شاهد جان باختن چهار نفر کارگر مظلوم و یک نفر مصدوم که حال ایشان هم وخیم است، بودیم.

با توجه به اینکه این معادن، فاقد امکانات و تجهیزات ایمنی لازم و کافی بوده و از طرفی کارگران معادن، تشکلات کارگری از قبیل شورای اسلامی یا انجمن صنفی یا نماینده کارگری هم ندارند، خواهشمند است تا زمان تشکیل نمایندگان قانونی کارگران در اینگونه کارگاه‌ها، خانه کارگر بتواند جهت نظارت بر ایمنی کار، چگونگی روابط انسانی کارگر و کارفرما وحقوق فی مابین با ادارات کار وامور اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی همکاری لازم را معمول دارد.

بدیهی است تشکیلات خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران با داشتن کارشناسان باتجربه و خبره، همیشه بدون چشمداشت وبه صورت رایگان که دبیرکل محترم این تشکیلات جناب آقای محجوب نیز بر آن تاکید دارند، آماده هرگونه همکاری خواهد بود.»

با تقدیم احترام

دبیر اجرایی خانه کارگر کرمان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۵
کد مطلب: 52798
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا