بزرگترین واحد ذوب بخش خصوصی کشور در استان زنجان راه اندازی می‌شود

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان , 18 شهريور 1399 ساعت 22:34

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد: تا پایان امسال بزرگترین واحد ذوب بخش خصوصی کشور در استان زنجان راه اندازی می‌شود.


به گزارش ماین نیوز، فغفوری رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: با راه اندازی شرکت البرز ناب آرش با سرمایه گذاری بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان، بزرگترین واحد ذوب کشور در استان زنجان آغاز به کار خواهد کرد.

فغفوری یادآور شد: هم اکنون پیشرفت فیزیکی این پروژه ۹۸ درصد می‌باشد که پیش بینی می‌شود از آبان ماه آغاز به کار کند.

این مقام مسئول ادامه داد: این واحد مجهز به مدرن‌ترین ماشین آلات ذوب فولاد است که با راه اندازی آن شمش فولادی بیلت مورد نیاز استان که پیش از این از سایر استان‌ها تهیه می‌شد، تامین می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اظهار داشت: ظرفیت تولید این واحد سالانه یک میلیون و یکصد هزار تن می‌باشد.

او در ادامه در خصوص راه اندازی طرح توسعه دوم شرکت فولاد کاران افق عنوان کرد: این واحد بخش عمده‌ای از فولاد آلیاژی الکترود جوشکاری کشور را که پیش از راه اندازی این مجموعه به صورت وارداتی بود، تامین می‌کند.

فغفوری افزود: پیش از این بزرگترین مشکل حوزه ساخت و ساز تامین سیم جوش بود که به راه اندازی این واحد تولیدی، ۸۰ درصد فولاد آلیاژی الکترود جوشکاری کشور تامین می‌شود.

او با اشاره به اینکه سرمایه گذاری صورت گرفته برای این واحد ۵۰۰ میلیارد تومان است ادامه داد: این پروژه هم اکنون آماده افتتاح است که به عنوان یکی از پروژه‌های قابل افتتاح توسط ریاست محترم جمهوری در نظر گرفته شده است.


کد مطلب: 52781

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/52781/بزرگترین-واحد-ذوب-بخش-خصوصی-کشور-استان-زنجان-راه-اندازی-می-شود

ماین نیوز
  http://www.minews.ir