گروه معادن زغال‌سنگ
 
تنها بازمانده حادثه معدن زغال‌سنگ هجدک همچنان بستری است
گروه معادن >زغال‌سنگ - وضعیت سلامت تنها کارگر مصدوم به جامانده از حادثه معدن هجدک راور کرمان که به کشته شدن ۴ کارگر انجامید، مساعد است.
 
به گزارش ماین نیوز، منابع کارگری در معدن هجدک در کرمان گفتند حال تنها کارگر مصدوم حادثه معدن زغال سنگ هجدک شهرستان راور، مساعد است و پس از گذشت یک روز از وقوع این حادثه، او همچنان در بخش اورژانس بیمارستان باهنر کرمان تحت مداوا قرار دارد.

آنها اظهار داشتند: وی مردی ۳۹ ساله است که بلافاصله بعد از حادثه ریزش معدن به خارج از معدن انتقال یافت و اقدامات اولیه درمانی برای انجام شد.

همچنین کارگران معدن زغال سنگ هجدک از سخنان اکبر سلطانی (مدیر روابط عمومی شرکت معادن زغال‌سنگ کرمان) انتقاد کرده و گفتند: ایشان امروز در مصاحبه‌ای که از یکی از رسانه‌های رسمی کشور منتشر شده، گفته است کارگران جان‌باخته؛ نیروهای شرکت زغال‌سنگ منطقه کرمان نیستند و طرف قرارداد با پیمانکارند بنابراین شرکت هیچ تعهدی در خصوص تامین ایمنی معادن واگذار شده به‌پیمانکار ندارد.

در حادثه ریزش تونل شماره ۲ معدن زغال سنک هجدک که در روز گذشته یکشنبه ۱۶ شهریور ماه اتفاق افتاد، ۴ کارگر کشته و یک نفر مصدوم شد. به گفته منابع خبری، حوالی ظهر دیروز درحالیکه شماری از کارگران معدن زغال سنگ هجدک مشغول کار استخراج زغالسنگ بودند ناگهان با آزادسازی حفره گاز انفجار رخ می‌دهد که منجر به ریزش تونل و محبوس شدن ۵ کارگر می‌شود. امدادگران بلافاصله یکی از کارگران محبوس شده را خارج و به مراکز درمانی منتقل می‌کنند اما ۴ معدنچی دیگر به دلیل شدت آوار ریخته شده در تونل جان خود را از دست دادند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۱
کد مطلب: 52761
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا