گروه صنایع معدنی سیمان
 
دلایل سودسازی این سیمان‌ساز بررسی شد؛
سود زیر مجموعه‌های "سکرما" و تعدیل مثبت سودآوری
گروه صنایع معدنی >سیمان - شرکت سیمان کرمان در ۶ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ مبلغ ۶۲۵ میلیارد ریال سود خالص محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیش از ۵۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.
 
به گزارش ماین نیوز، علی رغم آنکه شاهد افت معنادار و در حدود ۳۵ درصدی قیمت سهام شرکت سیمان کرمان در ماه اخیر هستیم، صورت‌های مالی ۶ ماهه حسابرسی شده این شرکت خبر از تحقق سود خالصی ۶۳۰ ریالی به ازای هر سهم و البته تعدیل مثبت سود آوری ۵۴ درصدی در این مدت در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته می‌دهد.


شرکت سیمان کرمان در ۶ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ مبلغ ۶۲۵ میلیارد ریال سود خالص محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیش از ۵۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.

افزایش بیش از ۴۳ درصدی مجموع درآمد‌های ناشی از فروش شرکت و رشد در حدود ۲۹ درصدی بهای تمام شده در ۶ماهه سال مالی ۱۳۹۹، منجر به افزایش بیش از ۱۶۵ میلیارد ریالی و ۸۵ درصدی سود ناخالص در مقایسه با مدت مشابه سال مالی ۱۳۹۸ شده است.

از دیگر نکات قابل توجه صورت‌های مالی این شرکت می‌توان به شناسایی بیش از ۳۸۴ میلیارد ریالی سایر درآمد‌های غیر عملیاتی اشاره داشت که بر اساس صورت‌های مالی این شرکت در حدود ۳۱۲ میلیارد ریال از این درآمد‌ها مربوط به سهام شرکت سیمان ممتازان، سیمان مازندران و سیمان آرتا اردبیل، بابت توزیع سود سهام پرداختی از این شرکت بوده که البته این سرفصل درآمدی در مدت مشابه سال گذشته ۲۶۲ میلیارد ریال بوده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۱
کد مطلب: 52757
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز