گروه معادن زغال‌سنگ
 
اعلام علت انفجار در معدن «آق دربند» سرخس
گروه معادن >زغال‌سنگ - انجام نشدن عملیات گازسنجی در معدن زغال سنگ «آق دربند» سرخس، علت انفجار روز پنجم شهریور در این معدن اعلام شد.
 
به گزارش ماین نیوز، رئیس اداره صمت شهرستان سرخس با اشاره به گازگرفتگی سه کارگر چند روز قبلانجام نشدن عملیات گازسنجی در معدن «آق دربند»؛ علت انفجار معدن از حادثه انفجار در معدن، افزود: مسئول ایمنی معدن با سهل انگاری، عملیات گاز سنجی را انجام نداده بود که منجر به انفجار شد.

علی اکبر اکبری با بیان اینکه معدن زغال سنگ آق دربند فاقد امکانات اولیه ایمنی است، افزود: بارها در گزارش ها و بازدیدهای به عمل آمده، به مسوولان معدن درباره نبود ایمنی در محیط کار و... تذکر و اخطار داده شده است .

در حادثه انفجار معدن آق دربند سرخس که در روز پنجم شهریور ماه امسال در حین استخراج زغال سنگ رخ داد، متاسفانه دو کارگر متخصص انفجار، جان باختند.

در ساعات اولیه این حادثه، انفجار دینامیت علت بروز آن اعلام شد.

مشاهدات خبرنگار ما حاکی از این است که این معدن فاقد واحد امداد و نجات و ایمنی است؛ ضرورتی که برای هر فعالیتی در واحدهای کارگری لازم است.

پس از حادثه انفجار، برخی تونل ها در این معدن مورد بازرسی قرار گرفت که تا رفع نقایص، پلمپ و مقرر شد آخرین تصمیمات در این خصوص به جلسه مسئولان مربوط استان با سهام داران و مدیران معدن در روزهای آینده، موکول شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۳
کد مطلب: 52705
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما