گروه معادن
 
صباغیان تاکید کرد
لزوم اصلاح قانون معادن / مسئولین کشوری و استانی سهامدار معادن نشوند
گروه معادن - نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه اصلاح قانون معادن الزامی است، گفت: مسئولین کشوری و استانی، سهامدار معادن نشوند.
 
به گزارش ماین نیوز، محمدرضا صباغیان بافقی درباره اصلاح قانون معادن گفت: به منظور بررسی و بازنگری قوانین در حوزه معدن و معدنکاری نشست نمایندگان استان یزد با اعضای دبیرخانه طرح شهید مدرس برگزار شد.

نماینده مردم مهریز بافق ابرکوه خاتم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این نشست با حضور اعضای ستاد و تعدادی از اساتید رشته معدن در سپاه الغدیر یزد برگزار شد و این درحالی است که بنده به عدم توجه به بعد نظارتی قوانین انتقاد دارم.

وی با بیان اینکه نظارت مجلس به عنوان قلب تپنده اجرا قوانین به حساب می آید اما کمرنگ شده است افزود: در حوزه معدن و معدنکاری مانند حوزه های دیگر کمبود قانون نداریم بلکه مشکل اصلی در نبود نظارت و کمرنگ بودن آن تعریف می شود.

صباغیان ادامه داد: مالکیت برخی از مسئولین بازنشسته و معاونین و مدیران در معادن مختلف و سهامدار بودن آنها و خانواده شان در برخی از معادن و صنایع معضل اصلی و دلیل مهمی است که برخی از معادن به دلیل کسب سود بیشتر از پرداخت حقوق دولتی و عوارض آلایندگی سرباز می زنند.

وی با اشاره به عملی نشدن تعهدات برخی از صاحبان معادن و صنایع در استان یزد و استفاده نابجا از موقعیت و مقام مسئولین در معادن، افزود: می بایست قانون جامع و کاملی نوشته شود تا مسئولین کشور و مدیران استانی نتوانند در ترکیب مدیریتی معادن و صنایع بعنوان سهامدار و یا مالک حضور داشته باشند.

سخنگوی فراکسیون معادن در مجلس در پایان سخنان یادآورشد: تعارض منافع در بخش معدن و صنعت باید از بین برود و اگر معادن عوارض و حقوق دولتی را پرداخت نمایند، انجام بسیاری از امور حتی انتقال آب از خلیج فارس به استان یزد امکانپذیر می گردد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۳
کد مطلب: 52704
 
مرجع : خانه ملت