گروه معادن سنگ آهن
 
میرزایی بافتی در گفت‌وگو با ماین نیوز خبر داد:
بهره‌برداری از دو پروژه توسعه‌ای مهم گهرزمین تا پایان امسال
روزهای خوبی در انتظار سهامداران کگهر است
گروه معادن >سنگ آهن - مدیرعامل جدید شرکت سنگ آهن گهرزمین (کگهر) گفت: اولویت‌های کاری من در این شرکت افزایش تولید، به نتیجه رساندن پروژه‌های توسعه‌ای و کمک به توسعه مناطق محروم از طریق ایجاد واحدهای فرآوری است.
 
وحید میرزایی بافتی که به تازگی به سمت مدیرعاملی شرکت سنگ آهن گهرزمین منصوب و جانشین علی‌اکبر پوریانی در این سمت شده است، در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز با اشاره به اینکه برنامه کوتاه‌مدت ما در گهرزمین افزایش تولید است، افزود: در ابتدای امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا وقفه‌ای ناخواسته در تولید شرکت رخ داد و به واسطه اجرای پروتکل‌های بهداشتی تولید کاهش یافت که قصد داریم در ادامه سال جاری این کاهش را جبران کرده و به رشد تولید برسیم.

وی افزود: در زمینه به نتیجه رساندن پروژه‌های توسعه‌ای نیز اولویت ما به بهره‌برداری رساندن خط 3 کنسانتره‌‌سازی به ظرفیت 2 میلیون تن تا پایان آذر ماه و خط گندله‌سازی 5 میلیون تنی تا پایان دی ماه سال جاری است. برخی موانع بر سر راه بهره‌برداری از این دو خط وجود دارد که در حال برطرف کردن آنها هستیم. با راه‌اندازی این دو خط تولید کنسانتره گهرزمین افزایش خواهد یافت و برای نخستین بار گندله نیز در این شرکت تولید خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین گفت: یکی دیگر از برنامه‌های ما در گهرزمین کمک به توسعه مناطق محروم استان کرمان از طریق ایجاد واحدهای فرآوری است که در این زمینه طرح‌هایی در دست مطالعه است و ظرفیت‌های معدنی خوبی در برخی از مناطق محروم استان وجود دارد که می‌توانیم با کمک سایر شرکت‌های بزرگ معدنی استان به ویژه گل گهر این طرح‌ها را به نتیجه برسانیم.

میرزایی بافتی درباره آغاز احداث واحدهای 3 و 4 کنسانتره‌سازی به ظرفیت 4 میلیون تن و خط 2 گندله‌سازی به ظرفیت 5 میلیون تن نیز گفت: در زمینه اجرای این پروژه‌ها عملیات انتخاب مشاور انجام و مناقصه‌ها نیز برگزار شده تا پیمانکاران هر یک از این پروژه‌ها مشخص شوند.

وی درباره وضعیت شرکت سنگ آهن گهرزمین (کگهر) در بازار سهام نیز توضیح داد: با توجه به برنامه‌هایی که برای افزایش تولید و کاهش هزینه‌های تولید در دست اجرا داریم، قطعا روزهای خوبی در انتظار سهامداران کگهر است و برنامه افزایش سرمایه شرکت را نیز طبق برنامه دنبال خواهیم کرد.

گفتنی است وحید میرزایی بافتی دارای مدرک کارشناسی ارشد عمران است و از سوابق کاری او می‌توان به مدیرکلی کمیته امداد استان‌های کرمان و قزوین، مدیرکل سرمایه‌گذاری استانداری کرمان، عضو هیات مدیره شرکت زغال سنگ البرز مرکزی و عضو هیات مدیره شرکت سنگ آهن گهرزمین اشاره کرد.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۳
کد مطلب: 52656