گروه صنایع معدنی فولاد
 
رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس:
مجموعه‌های تولید کننده فولاد نباید دغدغه تأمین مواد اولیه داشته باشند
گروه صنایع معدنی >فولاد - رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس، فولاد مبارکه سپاهان را مولود و بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی دانست و گفت: مجموعه‌های تولید کننده فولاد نباید به هیچ وجه دغدغه تأمین مواد اولیه را داشته باشند.
 
به گزارش ماین نیوز، محسن دهنوی پس از بازدید از بخش‌های مختلف فولاد مبارکه سپاهان اظهار کرد: امروز در اکوسیستم صنعت فولاد کشور، فولاد مبارکه سپاهان مهم‌ترین تولید کننده است. طی سال گذشته مسئله تأمین فولاد و محصولات فولادی برای صنایع و مصرف کنندگان خرد یکی از مسائل و دغدغه‌های کشور بود که این مجموعه با توان تولیدی خود دغدغه تولید را برطرف کرد.

وی ادامه داد: برآوردهای اولیه ما این بود که در تولید مشکل خاصی نداریم و چنانچه کمبود و نقصی وجود دارد در توزیع است. زیرساخت توزیع کشور مناسب نیست و همین باعث شده برای مردم مشکلاتی به‌وجود آید.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اگر ظرفیت‌های جدیدی که پیش بینی شده به بهره برداری برسد و به چرخه تولید کشور اضافه شود، حتی امکان صادرات این محصولات را هم داریم و این امر هم به لحاظ کمک به کشورهای منطقه و هم به لحاظ ایجاد قدرت نرم منطقه برای کشور اقدام مهمی به شمار می آید.

دهنوی با انتقاد از بروز مشکلاتی در زمینه اکتشافات معادن گفت: در حوزه اکتشاف معادن و سیاست گذاری مدیریت منابع اشکالاتی وجود دارد. یکی از مهم‌ترین اشکالات نیز توجه نکردن به اکتشافات جدید است. منابع در حال بهره برداری تا زمان مشخصی نیازها را تأمین می کند و این نشان می‌دهد که باید در سال‌های آینده سرمایه گذاری زیادی در حوزه اکتشاف معادن جدید انجام دهیم.

وی افزود: مجموعه‌های تولید کننده فولاد نباید به هیچ وجه دغدغه تأمین مواد اولیه داشته باشند. همچنین مجموعه‌های معدنی هم نباید در حوزه‌های فولاد ورود پیدا کنند ولی متأسفانه الان شاهدیم که این مجموعه‌ها در حوزه‌های غیر تخصصی خود نیز ورود پیدا کرده‌اند. وزارت صمت باید به عنوان متولی، این موضوع را مدیریت کرده تا هر مجموعه در جایگاه خود به فعالیت ادامه دهد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۳
کد مطلب: 52647
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا