گروه معادن زغال‌سنگ
 
رئیس اداره صمت سرخس مطرح کرد:
معدن زغال سنگ آق دربند فاقد امکانات امداد و نجات
بارها به مسئولان معدن اخطار دادیم
گروه معادن >زغال‌سنگ - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سرخس، شرایط معدن زغال سنگ آق دربند را فاقد امکانات اولیه ایمنی دانست.
 
به گزارش ماین نیوز، علی اکبر اکبری با اشاره به حادثه چند روز گذشته معدن آق دربند گفت: روز گذشته بنا به دستور رئیس سازمان صمت خراسان رضوی و با هماهنگی فرماندار و دادستان شهرستان به همراه بازرس اداره کار و کارشناسان اعزامی از استان از محل معدن آق دربند بازدید و پیرامون حادثه انفجار تحقیقات اولیه صورت گرفت.

وی با بیان اینکه مکرر در گزارشات و بازدیدهای بعمل آمده به مسئولان معدن در خصوص عدم ایمنی محیط کار تذکر و اخطار داده شده است، افزود: متاسفانه فعالیت کارگران در محیطی انجام می‌گیرد که از اولین فاکتور فعالیت که دارا بودن واحد امداد و نجات ایمنی است در این معدن خبری نیست.

رئیس اداره صنعت معدن تجارت سرخس اضافه کرد: با توجه به حادثه گاز گرفتگی سه کارگر چند روز قبل از حادثه انفجار، مسئول ایمنی معدن با سهل انگاری عملیات گازسنجی را در این مرحله نیز انجام نداده که منجر به انفجار شد.

اکبری با اشاره به گزارش تهیه شده از آخرین وضعیت معدن بعد از انفجار تصریح کرد: هم اکنون تونل های گزیک و تونل نوحی 2 و 3 پس از بازرسی تا رفع نقایص پلمب است و مقرر شد آخرین تصمیمات به جلسه استان در روزهای آینده با سهام داران و مدیران معدن موکول شود.

معدن زغال سنگ آق دربند میان کوهی با بهره برداری شرکت معادن خاور درسال 1324 اولین پروانه بهره‌برداری را گرفت و هم اکنون با 102 نفر پرسنل مشغول فعالیت است. این شرکت با سهام داری 31 درصدی آستان قدس و 16 درصد خانواده مدیر عامل فعلی و 53 درصدی سایر سهام داران مشکلات عدیده ای در بخش تجهیزات و حقوق معوق کارگران دارد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۳
کد مطلب: 52646
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا