گروه معادن فلزات گرانبها
 
عملیات اجرایی کارخانه فراوری طلا در خوسف آغاز شد
گروه معادن >فلزات گرانبها - عملیات اجرایی واحد فراوری و تولید شمش طلای کودکان شهرستان خوسف در سومین روز هفته دولت با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی آغاز شد.
 
به گزارش ماین نیوز، برای این طرح که ظرفیت تولید سالانه آن ۱۵۰ کیلوگرم طلا پیش بینی شده است ۲۹۶ میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

کارخانه فراوری طلا که زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر را فراهم خواهد کرد در روستای معدن قلعه زری خوسف در ۱۵۰ کیلومتری مرکز شهرستان احداث می‌شود.

همچنین در سومین روز هفته دولت عملیات اجرایی طرح توسعه کارخانه فراوری مس در معدن قلعه زری خوسف با اعتبار یک هزار و پنجاه میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۱۵۰ نفر آغاز شد.

همزمان با سومین روز هفته دولت، ۶ پروژه عمرانی و خدماتی با هزینه‌کرد ۱۵۶ میلیارد ریال در شهرستان خوسف به بهره‌برداری رسید.

کارخانه فراوری عناب شاینا در روستای کلاته ملک با اعتبار ۲۷ میلیارد ریال در زمینی به متراژ یک هزار متر مربع و زیربنای ۸۳۳ متر مربع با ظرفیت تولید سالانه ۱۵۰ تن و اشتغالزایی ۱۵ نفر امروز به بهره‌برداری رسید.

افتتاح زمین چمن مصنوعی روستای سیوجان با اعتبار چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به عنوان یکی از پروژه‌های مصوب سفر سال قبل استاندار خراسان جنوبی به این شهرستان نیز امروز به بهره‌برداری رسید که ۲۸۷ خانوار از مزایای آن برخوردار خواهند شد.

آغاز عملیات اجرایی احداث ۳۵۰ واحد مسکونی از طرح مسکن شهری و روستایی در شهرستان خوسف از محل تفاهم‌نامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی از دیگر برنامه‌های این شهرستان در سومین روز از هفته دولت بود.

کلنگ احداث پروژه افزایش ظرفیت معدن و احداث کارخانه تغلیظ معدن مس قلعه زری با ظرفیت سالانه ۲۰ هزار تن کنسانتره با سرمایه گذاری یک هزار و ۲۰۰ میلیون ریال نیز امروز به زمین زده شد.

براساس برنامه زمان‌بندی اجرای این پروژه ۱۸ ماهه است و با راه‌اندازی آن برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی خواهد شد.

مرکز شهرستان خوسف در ۳۶ کیلومتری بیرجند است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۶
کد مطلب: 52619
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا