گروه صنایع معدنی فولاد
 
ذوب آهن اصفهان مادر صنعت فولاد کشور است
گروه صنایع معدنی >فولاد - مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در حاشیه بازدید از غرفه ذوب آهن در متالکس ۲۰۲۰ به خبرنگار ما گفت: حضور ناقص شرکت های فولادی در بورس کالا از نظر ما نقص در بازار تعریفمی شود و به طبع بر روی قیمت ها تاثیر گذار است و نتیجه آن زیان مصرف کننده نهایی است.
 
به گزارش ماین نیوز، عباس مقتدایی با حضور در غرفه ذوب آهن و اطلاع از دستاوردهای این شرکت گفت : ذوب آهن اصفهان مادر صنعت فولاد کشور است و خدمات بسیاری به صنایع مختلف ارایه نموده است و نقش سازنده آن در این خصوص زبانزد می باشد.

وی افزود : دولت و مجلس آماده همکاری با صنعت استراتژیک فولاد هستند زیرا این صنعت نقش بسیار شاخصی در اقتصاد کشور دارد.

شایان ذکر است این رویداد تخصصی که با رعایت همه پروتکل های بهداشتی امروز افتتاح شد از تاریخ یکم تا چهارم شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اصفهان، واقع در پل شهرستان پذیرای علاقمندان خواهد بود.

گفتنی است ذوب آهن اصفهان بخشی از محصولات تولید خود شامل انواع ریل،تیرآهن و ... را در غرفه خود به نمایش گذاشت و کارشناسان این شرکت از بخش های مختلف پاسخگوی سوالات بازدیدکنندگان بودند.

دولت با هر حمایتی از صنایع داخل،یک فرصت شغلی و ارزش آفرینی برای کشور رقم می زند

مرتضی یزدخواستی عضو هیات مدیره ذوب آهن در بازدید از غرفه این شرکت در نمایشگاه متالکس 2020 ، ضمن تشکر از همراهی دولت و وزارت صمت با ذوب آهن گفت : این شرکت مادر صنعتی که بیش از نیم قرن از فعالیت درخشان آن را پشت سر گذاشتیم با تولید محصول استراتژیک ریل،آرزوی دیرینه مردم ایران را برآورده ساخت و استاندارد ملی این محصول را نیز دریافت کرده است.

وی با اشاره به اینکه مدیر عامل شرکت پیگیری بسیار خوبی برای تامین مواد اولیه داشته است،افزود : دولت با هر حمایتی از صنایع داخل یک فرصت شغلی و ارزش آفرینی برای کشور رقم می زند.

مرتضی یزدخواستی تصریح کرد : ذوب آهن اصفهان از ابتدای سال جاری دورنمای بسیار خوبی برای تحقق جهش تولید تعریف نموده است و انشاا... با همدلی و هم افزایی کارکنان و حمایت مسئولین به زودی شاهد به ثمر رسیدن موفقیت های جدید در این شرکت خواهیم بود.

تولید ریل با استانداردهای جهانی و کسب دانش روز فولاد باعث غرور است

سجاد رستمی ، رییس سازمان صنعت ، معدن چهار محال و بختیاری ضمن حضور در نمایشگاه متالکس و غرفه ذوب آهن اصفهان در گفتگو با کارشناسان شرکت ریل ملی را مایه افتخار کشور دانست و گفت : تولید ریل با استانداردهای جهانی و کسب دانش روز فولاد باعث غرور است .

وی افزود : ریل یکی از نیازهای اساسی کشور بود که با هزینه های بالا و خروج ارز از دیگر کشورها تهیه می شد ولی با همت و دانش متخصصان ذوب آهنی این محصول با ارزش افزوده بیشتر در کشور تولید می گردد .

رییس سازمان صنعت ، معدن چهار محال و بختیاری با اشاره به اینکه این وظیفه مسولین است تا با خرید محصولات با کیفیت داخل از تولید حمایت کنند و موجب جهش در تولید شوند گفت : با واردات محصولاتی که توان تولید آن در داخل وجود دارد علاوه بر خروج ارز موجب بحران برای تولید کننده خواهیم شد و این هدف دشمنان است که اقتصاد این مرز و بوم را نشانه گرفته اند. وی افزود : ذوب آهن اصفهان با نیم قرن تجربه در حوزه تولید فولاد توانایی تولید محصولات مختلف در کلاس جهانی را دارد و این نشان از پتانسیل بالایی این شرکت است.

رستمی ، بیست درصد صادرات کشور را محصولات فولادی دانست و گفت: در صورت خام فروشی سنگ آهن و عدم تخصیص آن به تولیدکنندگان داخلی در چند سال آینده شاهد فرو پاشی صنعت فولاد خواهیم بود که این وظیفه مسولین است که با قدرت از صادرات سنگ آهن جلوگیری کنند و این مواد اولیه را در اختیار تولید کنندگان بگذارند تا محصول با کیفیت ارزش افزوده بالا را تولید و سپس آن را صادر نمایند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۴
کد مطلب: 52585
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا