گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
مدیر جدید هپکو معرفی شد
گروه تجهيزات و ماشين آلات - رئیس شورای کار هپکو اراک از معرفی مدیر جدید این شرکت خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا عبدلی امروز سه شنبه، چهارم شهریورماه با اعلام این خبر اظهار کرد: آئین معارفه "مهدی کلاته‌عربی" مدیر جدید هپکو امروز در سالن اجتماعات این شرکت و با حضورمدیرعامل هلدینگ هپکو برگزار شد.

وی افزود: مدیر جدید هپکو که معاون مدیرعامل هلدینگ هپکو محسوب می شود، طی حکمی از سوی "علی‌محمد رفیعی" مدیرعامل جدید هلدینگ هپکو منصوب شد و از امروز فعالیت خود را در این کارخانه آغاز کرد.

گفتنی است، شرکت هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار به عنوان اولین و بزرگترین تولیدکننده ماشین آلات صنعتی و کشاورزی و راه سازی در خاورمیانه با هدف مونتاژ ماشین آلات راه سازی در اراک تاسیس و از سال ۱۳۵۴ شروع به فعالیت کرد.

این شرکت می تواند ۲۵ نوع ماشین آلات راهسازی از جمله گریدر، لودر و غلتک تولید می‌کند که هشت نوع از محصولات آن تحت لیسانس کشورهایی چون ژاپن، آلمان و سوئد تولید کند.

شرکت هپکو در اوج پیشرفت و بالندگی در سال ۱۳۸۵ به بخش خصوصی واگذار شد که این واگذاری شروعی بر چالش ها و مشکلات این شرکت بود تا جایی که بالاخره سال گذشته از بخش خصوصی بازپس‌گرفته شده و به سازمان خصوصی‌سازی واگذار شد.

پس از افت‌وخیزهای فراوان، با تصویب‌ هیات وزیران در تاریخ ۱۸ تیرماه 99 و ابلاغ آن در ۲۳ تیرماه به وزارتخانه های اقتصاد، رفاه، صمت، نفت، میراث و سازمان برنامه و بودجه، مقرر شد که ۵۵ درصد سهام شرکت هپکو اراک به ارزش ۵۶۰۰ میلیارد تومان از سازمان خصوصی سازی به سازمان تامین اجتماعی واگذار شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۴
کد مطلب: 52584
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا