گروه صنایع معدنی فولاد
 
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:
صنایع معدنی نباید در زنجیره فولاد جلو بیایند
نباید صنعت بزرگ فولادسازی اصفهان متوقف شود
گروه صنایع معدنی >فولاد - مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه فولادمبارکه از تلاش های مجلس برای حل مشکل مواد اولیه فولادمبارکه و صنایع فولادسازی استان خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، وی به بحث اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ اشاره کرد و افزود: اجرای این سیاست یک نقصی را برای مجموعه های فولاد سازی اصفهان چه فولاد مبارکه و چه ذوب آهن ایجاد کرده است و آن این است که زنجیره تامین مواد اولیه قطع شده و این امر به شرکت های بالا دستی یعنی شرکت های استخراج ماده معدنی منتقل شده و این شرکت های معدنی هم زنجیره خود را توسعه داده اند و این باعث شده شرکت های پایین دستی آنها یعنی تولیدکنندگان فولاد در کشور به خصوص در اصفهان دچار مشکل تامین مواد اولیه شوند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی به پیگیری این مسئله در مجلس پرداخت و افزود: مسئله ما در مجلس به عنوان نمایندگان استان اصفهان این است که این مسئله برای فولادسازهای استان حل شود؛ چرا که ظرفیت بزرگی که در فولادسازهای اصفهان هست نباید به هیچ وجه لنگ شود.

حالا چه به صورت خام فروشی و چه به صورت زنجیره توسعه صنایع معدنی و معدنی ها نباید در زنجیره فولاد جلو بیایند چراکه ممکن است ما یک ظرفیت بزرگی را از دست دهیم.

طغیانی اجرای قوانین فعلی کشور را در این زمینه راهگشا خواند و افزود: ما با خام فروشی به شدت مخالفیم و سعی می کنیم با اجرای قوانین و مقرارت کشور جلو این پدیده را بگیریم تا صنعت بزرگ اصفهان با قدرت و قوت کار خودش را ادامه دهد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس به تکنولوژی روز در فولادسازی های اصفهان اشاره کرد و گفت: ما در فولاد سازی استان، به نسبت به روز هستیم و توسعه ها هم با تکنولوزی روز اتفاق می افتد و ما هم در مجلس شورای اسلامی به دنبال حذف رانت قیمت فولاد (تفاوت کارخانه و بازار) هستیم تا منافع تولید کننده و مصرف کننده تامین شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۸
کد مطلب: 52563
 
مرجع : فولاد مبارکه اصفهان